A po përmirësohen gjërat për femrat në biznes?


Statistikat e femrave që krijojnë Startup-e po përmirësohen. Në vitin 2007, vetëm 7.2% e startup-eve të financuar kishin të paktën një themeluese femër. Ndërsa në vitin 2016, përqindja arriti në 16.8.

Në vijim, duke u bazuar në studimet e Techcrunch, 7% e partnerëve në 100 firmat e VC më të mira janë femra, deri para 20 vitesh. Kathryn Gould themeloi “Foundation Capital” para 22 vitesh dhe tha që mund t’i numëronte me gishtat e dorës partneret femra të firmës.

Lexoni: Ja cila është arsyeja pse femrat janë lidere më të mira se meshkujt

Në 3 vitet e fundit, bazuar në të thënat e CrunchBase, 16% e firmave të reja të VC (Venture Capitals), kanë të paktën një themeluese femër. Duke u fokusuar në 5 vitet e fundit, përqindja bie në 12%, që do të thotë që femrat duhet të vazhdojnë së krijuari kompani që ta mbajnë progresin. Tani për tani ka mjaft shenja të mira, por nuk janë të mjaftueshme.

Mendoj se mënyra më e mirë për t’i ndihmuar femrat, është duke investuar në mentorship-e. Gjatë jetës kam pasur shumë mentor, femra dhe meshkuj, të cilët më kanë ndihmuar shumë gjatë jetës dhe janë arsyeja se pse unë jam këtu sot. Në “Foundation Capital”, ne ofrojmë konferenca dhe trajnime për femrat që duan në merrem më investime.

Lexoni: Ja cilat janë profesionet ku femrat paguhen më shumë se meshkujt në Shqipëri

Përveç mentorship-eve, ka shumë vend për progres edhe në konceptimin e femrave në biznes, sepse ne jetojmë një botë të dominuar nga meshkujt në çdo fushë. Meshkujt simbolizojnë fuqinë, talentin dhe suksesin. Femrat gjithmonë vlerësohen si të pëlqyeshme, ndërsa meshkujt si të aftë. Edukimi është shumë i nevojshëm, përqindjet nuk mjaftojnë.

Burimi: Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale