A keni një start-up dhe kërkoni të rriteni me financim? Kjo mundësi është për ju! - Business Magazine Albania

A keni një start-up dhe kërkoni të rriteni me financim? Kjo mundësi është për ju!

A keni një start-up dhe kërkoni të rriteni me financim? Kjo mundësi është për ju!

Keni një biznes të regjistruar brenda 24 mujave të fundit dhe synoni të rriteni shpejt? Por, keni nevojë për Financim?!Programi “Access to Finance” i Frankfurt School ofron zgjidhje për ju. Si?

Ky projekt financohet Banka Gjermane për Zhvillim (KFW) dhe zbatohet nga Frankfurt School që është një nga 28 shkollat më të mira në të gjithë botën. Projekt zhvillohet ne 2 shtylla baze, 1 shtyllë që lidhet me mbështetjen e Institucioneve financiare dhe tjetra për të mbështur bizneset e reja dhe startup-et si dhe trajnimin e tyre për të përfituar nga aksesi në financë. Projekti synon të krijojë një lidhje eficente midis këtyre dy aktorëve, për zhvillim dhe rritje të shpejtë të startup-eve. Startup-et duhet të jenë minimumi 24 muaj që të kenë potencial të rriten shpejt dhe që kanë nevojë për financim.

Oferta për zhvillimin e kapaciteteve  që është 3.5 ditë. Sipërmarresit kanë mundësi që të bëhen gati për ta rritur biznesin e tyre, duke konsoliduar dhe inovuar idenë dhe modelin e biznesit, duke kuptuar për financat e tyre, dhe për të bërë projeksione sa më realiste si dhe për të prezantuar  idenë e tyre për financim.

Lexo edhe:“Borsen 7”, produkti më i ri i SmartED, është miku më i mirë i çdo investitori!

Trajnimet përfshijnë temat:

  • Zotërimi i Biznesit: Nga Ideja te Investimi
  • Punojmë Me Mençuri dhe Rritemi Shpejt: Rritja me Ekipin e Saktë
  • Forca e Rrjetëzimit
  • Udhëheqësit e Marketingut Digjital

Kohëzgjatja: 3.5 ditë

Do të zhvillohet:

  • Trajnim interaktiv
  • Mentorim për aksesin në financë
  • Rrjetëzimi mes kompanive dhe bankave partnere të projektit

Përfitimet:

  • Njohuri dhe aftësi mbi menaxhimin e biznesit dhe financave
  • Certifikime
  • Akses në Financë

Do të nisin në  21 shkurt me startupe të trajnuar dhe në 23, 24, 25 shkurt me biznese të reja të patrajnuar.

Trajnimet mbulohen nga projekti dhe organizohen në të gjithë Shqipërinë

Për aplikime, klikoni në këtë link

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0