Gjirafa feston 3 vjetorin e themelimit të saj
Përditësuar së fundmi: 09/10/2017

Gjirafa feston 3 vjetorin e themelimit të saj

Share
nga Anerola Torollari
Tet 09, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Sot kompania më e avancuar e teknologjisë, motorri i kërkimit shqiptar Gjirafa feston 3 vjetorin e lançimit zyrtar.

Gjirafa.com është motorri i parë kërkimor në Gjuhën Shqipe, që falë punës së palodhshme dhe zhvillimit të vazhdueshëm ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm. 

Lexoni: Gjirafa fiton vendin e parë në Silicon Valley

Gjirafa u lançua për herë të parë në datën 9 Tetor 2014. Sot ajo numëron rreth 80 anëtarë të ekipit dhe përdoruesit kanë mundësi të kërkojnë më shumë se 160 milionë faqe në gjuhën shqip nga i gjithë interneti, si dhe më shumë se 10,000 lajme ditore nga të gjitha portalet shqip.

Themeluesi dhe CEO i gjirafa.com, Mërgim Cahani shpreh mirënjohje dhe falënderon të gjithë ata që e kanë mbështetur gjatë këtij rrugëtimi nga themelimi e deri sot, përmes një postimi në facebook.

Nëse në shtetet e zhvilluara i ke të gjitha ato shërbime online, pse mos t’i kemi edhe ne? Ne, jo vetëm që mendojmë se kjo është e mundur, por edhe kemi treguar në vazhdimësi që jemi duke e bërë dhe nuk do të ndalemi,” përfundon fjalën e tij Mërgimi.

Nuk na ngelet gjë tjetër për të thënë veçse t’i urojmë shumë suksese dhe sa më shumë vite të tjera plot sukses Gjirafa.com dhe stafit të saj.

Lexoni: Startup-i shqiptar Gjirafa.com merr $2 milionë investimEvente