3 arsye shkencore pse kafja ju bën më të lumtur dhe më produktiv - Business Magazine Albania

3 arsye shkencore pse kafja ju bën më të lumtur dhe më produktiv

kafja

Kafeja është po aq pjesë e ditës së punës së shumë njerëzve sa një laptop ose smartphone. Kur njerëzit shkonin në zyrë për punë, kafeja ishte një përvojë e përbashkët. Ose zyra kishte një kafe ku mund të përplaseshit me kolegët ndërsa rimbushni filxhanin për herë të tretë.

Këtu, në fakt, janë tre arsye që kafeja jo vetëm që është e mirë, por mund të përmirësojë cilësinë e punës dhe jetës suaj:

1.Rrit nivelet e energjisë

Të gjithë e dimë që kafeina ka një efekt në nivelin tonë të energjisë dhe kafeja është një nga burimet më të zakonshme të atij stimuluesi të veçantë. Kafeina punon për të bllokuar adenozinën, një neurotransmetues që shkakton përgjumje. Lidhet me receptorët e adenozinës, gjë që bën që qelizat nervore të stimulojnë dhe rrisin shkrepjen e neuroneve (do ta arrijmë atë brenda një minute). Si rezultat, gjëndra e hipofizës lëshon hormone që bëjnë që gjëndrat e veshkave të prodhojnë adrenalinë.

Kafeina ka një gjysmë jetë prej rreth gjashtë orësh, që do të thotë që nuk duhet ta pini vonë gjatë ditës nëse keni nevojë të flini. I njëjti neurotransmetues, adenosina, është i rëndësishëm për rregullimin e gjumit, kështu që zakonisht është më mirë të shmangni pirjen e rregullt të kafesë pas orës 2 ose 3 pasdite.

Lexo:Të ecësh apo të vraposh?

2.Përmirëson funksionimin e trurit

Kafeja nuk do t’ju ​​bëjë më të zgjuar, por do t’ju ​​ndihmojë të qëndroni të mprehtë. Ajo pengon adenozinën, dhe për këtë arsye lejon që të jeni më vigjilent dhe të qëndroni të përqendruar. Në të njëjtën kohë, adrenalina e prodhuar hap rrugët tuaja të frymëmarrjes, duke ju lejuar të merrni frymë më lehtë. Kjo, nga ana tjetër, mund të rrisë oksigjenin në rrjedhën e gjakut, e cila gjithashtu ndikon në tru në mënyra pozitive. Rezultati është që mund të mendoni më qartë, të zgjidhni problemet dhe të merrni vendime më shpejt. Kafeja, është treguar gjithashtu në studime, për të zvogëluar rrezikun e shfaqjes së sëmundjes Alzheimer dhe formave të tjera të demencës duhet të konsumohet tre deri në pesë filxhanë kafe. Kjo rezulton në një ulje të rrezikut të demencës prej 65 përqind.

3 arsye shkencore pse kafeja ju bën më të lumtur dhe më produktiv

3.Ju bën më pak të dëshpëruar

Depresioni është një gjë e vërtetë, veçanërisht pasi njerëzit përballen me sfida të shumta për t’u kujdesur për familjen e tyre gjatë një pandemie ndërsa përpiqen të punojnë nga shtëpia. Studimet kanë treguar se njerëzit që pinë kafe kanë 20 për qind më pak të ngjarë të depresionohen dhe 53 për qind më pak të ngjarë të vdesin nga vetëvrasja. Një nga arsyet është se kafeina bën që trupi të rrisë nivelin e dopaminës në tru, i cili është kimikati që  bën të ndiheni të lumtur. Pra, kafeja fjalë për fjalë mund t’ju bëjë më të lumtur.

Sjell dhe përfitime shëndetësore Ka edhe një gjë që ia vlen të përmendet, e cila është se ka studime shkencore që tregojnë se njerëzit që pinë kafe rregullisht kanë më pak të ngjarë të bëhen diabetikë, më pak të ngjarë të zhvillojnë sëmundjen e Parkinsonit dhe të kenë një rrezik më të ulët të kancerit në zorrën e trashë.

INC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0