2283 të rinj aplikuan në programin e kodimit për bursë nga qeveria - Business Magazine Albania

2283 të rinj aplikuan në programin e kodimit për bursë nga qeveria

2283 të rinj shqiptarë kanë aplikuar në programin e kodimit me mbështetje financiare nga qeveria dhe kanë përfituar bursë.

Lajmin e publikoi kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa u bëri thirrje edhe të rinjve të tjerë se nëse dëshirojnë të ndërrojnë apo zhvillojnë më tej karrierën.

Aplikimet janë ende të hapura në platformën e-Albania në shërbimin “Aplikim për kurset e formimit profesional me mbështetje financiare nga qeveria”.

Karrierën e tyre të rinjtë e vazhdojnë pranë akademisë Betaplan me programin “Python FullStack”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0