15 vendet ku ka më shumë milionerë - Business Magazine Albania

15 vendet ku ka më shumë milionerë


Amerika renditet në vend të parë për numrin më të madh të milionerëve. Këto të dhëna nga raporti Credit Suisse’s “Global Wealth bëjnë një renditje të të gjitha vendeve në botë të cilat kanë numrin më të lartë të milionerëve.

Në vend të dytë është Mbretëria e Bashkuar. Në kontinentin e Europës milionerët duket se janë përqëndruar në Gjermani, Francë, Turqi dhe Rusi. Ndërsa kontinenti më i zhvilluar që “prodhon” milionerë me shumicë, siç shihet dhe në foto është Azia.

/Money

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0