101 IDE INOVATIVE BIZNESI - Një Manual Praktik për Sipërmarrësit e Rinj - Business Magazine Albania

101 IDE INOVATIVE BIZNESI – Një Manual Praktik për Sipërmarrësit e Rinj


101 IDE INOVATIVE BIZNESI – Një Manual Praktik për Sipërmarrësit e Rinj

 

Botimi i ri “101 Ide Inovative Biznesi” është një risi për tregun Shqiptar dhe rajonal duke sjellë ide të përshtatura dhe metoda praktike për të gjithë ata që dëshirojnë të fillojnë një sipërmarrje të re apo zhvillojnë elementët e një aktiviteti ekzistues me elementë të rinj krijues.

 

Libri është konceptuar si një ndërthurje e tekstit shpjegues të idesë dhe fotove ilustruese, duke e bërë shumë të thjeshtë për të gjitha kategoritë e interesuara.

 

Prezantimi i rradhes i “101 IDE INOVATIVE BIZNESI’ – një Manual Praktik për Sipërmarrësit e Rinj, do të zhvillohet në ambjentet e Qendrës Rinore Tirane (Rruga e Kavajës), në datën 24 Nëntor 2015, ora 17.30. Prezantimi është perceptuar si një seancë frymëzuese dhe motivuese për gjenerimin e ideve të reja në sipërmarrje dhe zhvillohet në bashkëpunim me Yunus Social Business dhe Business Mag Albania.

Ky event mbështetet nga Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë në kuadër të fushatës “25 ditë aktivitete për 25-vjetorin e Ditës së Rinisë”.

Hyrja e lirë për të gjithë të interesuarit në fushën e sipërmarrjes dhe më gjerë.

 

Botimi “101 Ide Inovative Biznesi” ofrohet për ta blerë online në mënyrë ekskluzive nga BusinessMag.al. Ekskluzivitet i ofruar nga autori Kleidor Rustemi.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0