10 thënie motivuese për të gjithë ju që po kërkoni të bëni më të mirën për veten tuaj - Business Magazine Albania

10 thënie motivuese për të gjithë ju që po kërkoni të bëni më të mirën për veten tuaj

10 thënie motivuese

“Nëse doni të bëni një jetë të lumtur, lidheni atë me një qëllim, jo ​​me njerëz ose sende.” – Albert Einstein

“Bari është më i gjelbër aty ku ju e ujisni atë.” – Neil Barringham

“Mos hiqni kurrë dorë nga një ëndërr vetëm për shkak të kohës që do të duhet për ta realizuar atë. Koha gjithsesi do të kalojë.” – Earl Nightingale

“Në vend që të pyesni veten se kur janë pushimet tuaja të radhës, mbase duhet të krijoni një jetë nga e cila nuk keni nevojë të arratiseni.” – Seth Godin

“Asnjëherë mos kërkoni falje që keni standarde të larta. Njerëzit që duan vërtet të jenë në jetën tuaj do të përpiqen t’i përmbushin ato.” – Ziad K. Abdelnour

“Nëse shikoni atë që keni në jetë, gjithmonë do të keni më shumë. Nëse shikoni atë që nuk keni në jetë, nuk do të keni kurrë aq sa duhet.” – Oprah Winfrey

“Kur gjithçka duket se po shkon kundër jush, mos harroni se aeroplani ngrihet kundër erës, jo në drejtim të saj.” – Henry Ford

“Realizoni ëndrrat tuaja, ose dikush tjetër do t’ju punësojë për të realizuar të tyret.” – Farrah Grey

“Më mirë të vdes nga pasioni sesa nga mërzia.” – Vincent van Gogh

“Një person i cili kurrë nuk ka bërë një gabim, nuk ka provuar asnjëherë diçka të re.” – Albert Einstein

Lexoni: 26 thënie motivuese. Koha është e shkurtër të mbylleni brenda zinxhirëve të punës

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0