Zhvillimi i këtyre 5 zakoneve do t'ju bëjë një udhëheqës për punonjësit - Business Magazine Albania

Zhvillimi i këtyre 5 zakoneve do t’ju bëjë një udhëheqës për punonjësit

Të rritesh si një udhëheqës do të thotë të kesh një ndikim në rritjen e performancës, lumturisë dhe jetën e punonjësve. Por, jo të gjithë arrinë të jenë udhëheqës të denjë për punonjësit e tyre.

Hulumtimet tregojnë se 70% e angazhimit të punonjësve mund t’u atribuohet drejtuesve ose udhëheqësve, por vetëm 30% e punonjësve janë të angazhuar në punë. Pra, dikush nuk po e bën punën e tij.

Çfarë të bën një udhëheqës të mirë?

  1. Krijo kuptim.

Nxitja e kuptimit është ajo çfarë i motivon punonjësit, duke i inkurajuar ata. Ju mund t’i ndihmoni të bëhen një version më i mirë i vetes.

  1. Kujdesi me vetëdije.

Sipas një studimi, shumica e punonjësve pohojnë se shefi nuk interesohet mjaftueshëm për ta. Administroni me kujdes shpërblimet dhe njohjen, duke iu përshtatur preferencave të punonjësve për mënyrën se si ata pëlqejnë të shpërblehen, të sigurohen që punonjësit të kenë plane të forta të rritjes personale dhe zhvillimit dhe të tregojnë respekt për ta.

3. Vendosni dhe komunikoni vendimet.

Asgjë nuk është më dërrmuese për një organizatë, sesa një udhëheqës që nuk mund apo nuk do të komunikojë apo bashkëbisedojë vendime. Qartësia organizative fillon me një udhëheqës që jo vetëm vendos, por investon edhe kohën për të mbikomunikuar vendimet.

  1. Vendosni një vizion dhe lidhni pikat.

Është thelbësore që udhëheqësit të vendosin një vizion bindës dhe frymëzues që i përqendron punonjësit dhe inkurajon shpenzimin e energjisë së tyre aty ku duhet. Ai duhet të jetë një vizion i bazuar në objektivat strategjike dhe vlerat e kompanisë. Kur vendosni një vizion të tillë, punonjësit shfaqen me bindje dhe janë të apasionuar pas ndërtimit të diçkaje së bashku. Në mungesë të një vizioni bindës, punonjësit mund të lëkunden. Është po aq e rëndësishme që vizioni të komunikohet në mënyrë të vazhdueshme dhe që udhëheqësi të ndihmojë çdo punonjës të kuptojë se cili është roli i tyre unik në dhënien e vizionit.

  1. Praktikoni “intensitetin e relaksuar”.

Kjo do të thotë të kesh një ekuilibër shumë të qëllimshëm të seriozitetit dhe angazhimit që duhet për të fituar baza të qëndrueshme të punës suaj.  Prandaj, vendosni një rrugë të qartë për ndërtimin e këtyre zakoneve në rutinën tuaj të përditshme të udhëheqjes.

inc.com

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0