Youtube lançon videot live në aplikacionin mobile - Business Magazine Albania

Youtube lançon videot live në aplikacionin mobile


Plaforma popullore e videove YouTube doli haptazi si konkurrent i Facebook Live dhe Twitter Periscope ditën e sotme kur tha se të gjithë përdoruesit me 10 mijë nënshkrues mund të transmetojnë live nga aplikacioni mobile.

Në një postim në faqen zyrtare të Youtube, Google është shprehur se transmetimi live do të jetë i disponueshëm për çdo krijues me më shumë se 10 mijë ndjekës. Një buton i ri me titullin “Capture” do të fillojë transmetimin live.

Gjigandi i motorit të kërkimit siguroi se transmetimet live janë të mbrojtura dhe mund të akesohen përmes playlist-ave.

Për më tepër “Super Chat” do të garantojnë më shumë para për krijuesit. Google e përshkruan me këto fjalë:

“Super Chat është njëlloj si të paguani për një karrige në rreshtin e parë: çdo ndjekës mund të diferencohet nga turma duke paguar komentet e të cilit do të theksohen me ngjyra dhe do të qëndrojnë në krye për 5 orë.”

“Super Chats” janë të disponueshme për krijuesit në 20 shtete. Google premtoi se të gjithë “Youtuberat” do të kenë mundësi të transmetojnë live së shpejti.

Burimi: insajderi.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0