YouTube Capture, aplikacion per video kameren per iPhone (video) - Business Magazine Albania

YouTube Capture, aplikacion per video kameren per iPhone (video)


Tani eshte bere nje levizje interesante nga Google, qe eshte duke e ngritur lojen e vet mobile gjate muajve te fundit.
Perdoruesit tani mund te shkarkojne nje aplikacion te dedikuar per kamere ne YouTube, i quajtur YouTube Capture, per iPhone dhe iPod Touch.
 
Aplikacioni iu mundeson qe te incizoni nje video klip dhe posa ta keni bere filmimin, ju mund te shkruani nje tekst, te zgjidhni rrjetin ku deshironi ta shperndani dhe ta publikoni.
 
Nje veçori e mire e aplikacionit, shkruan Google, eshte qe do te vazhdoje te ngarkoje videon tuaj ne prapavije edhe pasi ta minimizoni aplikacionin.
Ju gjithashtu mund te kontrolloni se kush e sheh videon tuaj duke e vendosur ate sipas opsioneve te zakonshme per privatesi ne Youtube (private, e palistuar dhe publike).
 
Aplikacioni mundeson ngarkime ne te njejten kohe edhe ne Google+, Facebook dhe Twitter
Ky aplikacion, natyrisht, ben perdorimin e perparimeve te zakonshme te YouTube si permiresimi i ngjyres, stabilizimi dhe iu mundeson qe te “shkurtoni gjatesine dhe te shtoni muzike ne sfond te lire nga YouTube.”
 
Te gjitha keto veçori, thote Google, jane po ashtu ne dispozicion per videot e juaja ekzistuese ne pajisjen tuaj dhe ju gjithmone mund t’i largoni ato (por jo vetem duke shkuar ne YouTube.com).
Ajo qe eshte interesante ketu eshte qe aplikacioni nuk iu mundeson qe vetem te ngarkoni videot e juaja ne YouTube, por iu mundeson ngarkime ne te njejten kohe ne Google+, Facebook dhe Twitter. (PC World Albanian)
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0