Workshop (Guidë praktike): Buxheti i marketerëveNjë hyrje në numrat që mbështesin marketingun direkt dhe dixhital.

Një kurs që do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt në lidhje me ‘metrics’ që ju nevojiten për të planifikuar buxhetin tuaj marketing me sukses dhe për të vlerësuar fushatat e kaluara.
Ju do të mësoni:

• Do të merrni njohuri të thella për të kuptuar metrics të direct dhe digital marketing
• Do të kuptoni se kur aktiviteti juaj marketing ka sukses apo kur deshton
• Do të kuptoni principet dhe terminologjite
• Si të kuptoni dhe të aplikoni rezultatet e një fushate, për të maksimizuar the next campaign.
• Buxhetimi dhe aspektet financiare për fushatat e marketingut online
• Facebook ads
• Instagram ads
• Google ads
• Linkedin ads
• Google Analytics
• A/B testing
• UI/UX testings
• Email marketing – deep marketing
• Remarketing

Për tu regjistruar kliko KËTU.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0