Workshop (Guidë praktike): Buxheti i marketerëve

Workshop (Guidë praktike): Buxheti i marketerëveNjë hyrje në numrat që mbështesin marketingun direkt dhe dixhital.

Një kurs që do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt në lidhje me ‘metrics’ që ju nevojiten për të planifikuar buxhetin tuaj marketing me sukses dhe për të vlerësuar fushatat e kaluara.
Ju do të mësoni:

• Do të merrni njohuri të thella për të kuptuar metrics të direct dhe digital marketing
• Do të kuptoni se kur aktiviteti juaj marketing ka sukses apo kur deshton
• Do të kuptoni principet dhe terminologjite
• Si të kuptoni dhe të aplikoni rezultatet e një fushate, për të maksimizuar the next campaign.
• Buxhetimi dhe aspektet financiare për fushatat e marketingut online
• Facebook ads
• Instagram ads
• Google ads
• Linkedin ads
• Google Analytics
• A/B testing
• UI/UX testings
• Email marketing – deep marketing
• Remarketing

Për tu regjistruar kliko KËTU.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0