WhatsApp po teston një funksionalitet të ri të kërkuar nga përdoruesit - Business Magazine Albania

WhatsApp po teston një funksionalitet të ri të kërkuar nga përdoruesit


Përdoruesit e WhatsApp e dinë se me funksionalitetet si bisedat në grup dhe mesazhet që ju vijnë nga persona të ndryshëm gjatë gjithë ditës, bisedat më të rëndësishme mund të humbasin në listën e mesazheve.

Por tani shërbimi i mesazheve po teston një funksionalitet të ri që do ta bëjë menaxhimin e bisedave tuaja shumë më të thjeshtë.

“Android Police” njofton se WhatsApp po teston një veçori që do t’ju lejojë të bëni pin bisedat, duke i mbajtur ato në krye të listës së bisedave edhe nëse merrni mesazhe nga përdorues të tjerë.

Për të bërë pin një bisedë, përdoruesit duhet të mbajnë shtypur bisedën dhe një logo e pin do të shfaqet në shiritin e sipërm së bashku me logot e fshirjes (delete), mute dhe arkivave (archive). Përdoruesit mund të bëjnë pin deri në tre biseda dhe lehtësisht mund të heqin pin-in nga ndonjëra prej tyre për të shtuar një tjetër.

Funksionaliteti është duke u testuar në versionin beta të aplikacionit Android, të cilin përdoruesit mund ta marrin duke zgjedhur grupin beta këtu. Meqë funksionaliteti është vetëm në versionin beta, nuk ka asnjë garanci se do të përdoret për të gjithë përdoruesit, por për hir të mesazheve tona të humbura, sigurisht që shpresojmë që kjo të jetë e aksesueshme nga të gjithë.

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0