WhatsApp po e bën më të lehtë daljen nga grupet që nuk ju pëlqejnë - Business Magazine Albania

WhatsApp po e bën më të lehtë daljen nga grupet që nuk ju pëlqejnë

grupet

CEO i Meta, Mark Zuckerberg ka njoftuar së fundi se WhatsApp po punon për një veçori që do t’ju lejojë të largoheni në heshtje nga një grup. Sipas The Guardian, administratorët e grupit do të njoftohen, kështu që daljet nga grupi juaj nuk do të jenë plotësisht sekrete, por është më mirë se asgjë.

Nuk është e vetmja veçori e re që po vjen. WhatsApp gjithashtu do të bllokojë marrjen e screenshots e mesazheve “view once”, një veçori e njohur nga Snapchat, pionieri i mesazheve kalimtare. Si gjithmonë, kini parasysh se kjo nuk garanton privatësi, pasi personi në anën tjetër mund të bëjë gjithmonë një foto të ekranit të telefonit.

Lexoni: WhatsApp sjell opsionin e ri. Një “shans i dytë” për mesazhet që dërgoni

Më në fund, Zuckerberg konfirmoi një veçori që pamë duke u testuar në korrik, duke i lejuar përdoruesit të fshehin statusin e tyre online. Kjo do të thotë që përdoruesit e tjerë nuk do të jenë në gjendje të shohin se kur e keni përdorur për herë të fundit aplikacionin.

“Ne do të vazhdojmë të ndërtojmë mënyra të reja për të mbrojtur mesazhet tuaja dhe për t’i mbajtur ato private dhe të sigurta sa bisedat ballë për ballë,” tha Zuckerberg në postim.

Sipas The Verge, dalja nga grupi dhe statusi i fshehur online po vijnë këtë muaj, ndërsa parandalimi i screenshot po vjen “së shpejti”.

/mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0