Webinar: Një menaxhim i ri i krizës botërore dhe qëndrueshmëria e biznesit


Seria webinar, synon të ndihmojë sipërmarrësit të vlerësojnë situatën e tyre aktuale, t’i përgjigjen urgjencave dhe të dalin me një plan të fortë.

Në lidhje me Webinar-in:

Ne në EU for Innovation i kuptojmë nevojat e Startup-eve shqiptare, gjatë krizës Covid19. Drejtimi i një startup nuk është kurrë i lehtë, por ne po përballemi me kohë të pasigurta që mund ta bëjnë menaxhimin e një startup, marrëdhënieje dhe ekipeve veçanërisht të vështira. Prandaj, EU for Innovation do të sjellë tetë seri seminare të organizuara dhe dizajnuar nga Keith Ippel i Spring Activator, për të ndihmuar sipërmarrësit në Shqipëri por edhe kudo tjetër në botë për të mbijetuar nga kriza dhe recesioni dhe për të dale të fituar. Disa seanca do të kenë folës të ftuar të ekspertëve të industrisë ose mentorë brenda seancës.

Sesioni i parë:

14 Prill – Përcaktimi i gjendjes tuaj të re në këtë kohë krize

Seancat e ardhshme:

21 Prill – Mbijetoni Tani – Reagimi urgjentë për biznesin tuaj

28 Prill – Plani juaj i Ri Normal

05 maj – Plani juaj i ri i shitjeve

12 maj – Plani juaj i ri i marketingut

19 maj – Plani juaj i Ri i Komunitetit

26 maj – Mbledhja e parave në një recesion

02 Qershor – Investimi në Koha të pasigurta

Ju mund të bëni pyetje për çdo problem, që ju keni. Kjo do të jetë një webinar virtual dhe ju mund të regjistroheni falas Këtu

Folës do të jetë Keith Ippel Ceo & Bashkëthemelues i Spring Activator. Me mbi 20 vjet përvojë, si një udhëheqës në teknologji dhe biznese, Keith Ippel ka përshpejtuar rritjen e kompanive të vogla dhe të mëdha dhe i ka rritur mbi 30 milion dollarë në investime dhe kapitali sipërmarrës. Si një folës kryesor, mësues dhe këshilltar global, ai ka një aftësi të përkryer, për të bashkëpunuar me sipërmarrës, punonjës dhe investitorë për të rritur bizneset dhe për të ndryshuar botën.

Keith tani drejton Spring, një inkubator global dhe përshpejtues që fuqizon sipërmarrësit dhe organizatat të ekosistemit sipërmarrës, që të ndërtojnë biznese më të mira dhe do të ndryshojnë botën. Deri më tani, puna e tij globale këshilluese ka mbështetur sipërmarrësit në mbi 30 qytete në 5 kontinente ndërsa programet e ndikimit të tij kanë ndihmuar mbi 750 sipërmarrës të fillojnë më shumë se 350 biznese dhe të mbledhin mbi 24 milion dollarë në kapital që në fazës të hershme.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale