Webinar: Një menaxhim i ri i krizës botërore dhe qëndrueshmëria e biznesit

Webinar: Një menaxhim i ri i krizës botërore dhe qëndrueshmëria e biznesit


Seria webinar, synon të ndihmojë sipërmarrësit të vlerësojnë situatën e tyre aktuale, t’i përgjigjen urgjencave dhe të dalin me një plan të fortë.

Në lidhje me Webinar-in:

Ne në EU for Innovation i kuptojmë nevojat e Startup-eve shqiptare, gjatë krizës Covid19. Drejtimi i një startup nuk është kurrë i lehtë, por ne po përballemi me kohë të pasigurta që mund ta bëjnë menaxhimin e një startup, marrëdhënieje dhe ekipeve veçanërisht të vështira. Prandaj, EU for Innovation do të sjellë tetë seri seminare të organizuara dhe dizajnuar nga Keith Ippel i Spring Activator, për të ndihmuar sipërmarrësit në Shqipëri por edhe kudo tjetër në botë për të mbijetuar nga kriza dhe recesioni dhe për të dale të fituar. Disa seanca do të kenë folës të ftuar të ekspertëve të industrisë ose mentorë brenda seancës.

Sesioni i parë:

14 Prill – Përcaktimi i gjendjes tuaj të re në këtë kohë krize

Seancat e ardhshme:

21 Prill – Mbijetoni Tani – Reagimi urgjentë për biznesin tuaj

28 Prill – Plani juaj i Ri Normal

05 maj – Plani juaj i ri i shitjeve

12 maj – Plani juaj i ri i marketingut

19 maj – Plani juaj i Ri i Komunitetit

26 maj – Mbledhja e parave në një recesion

02 Qershor – Investimi në Koha të pasigurta

Ju mund të bëni pyetje për çdo problem, që ju keni. Kjo do të jetë një webinar virtual dhe ju mund të regjistroheni falas Këtu

Folës do të jetë Keith Ippel Ceo & Bashkëthemelues i Spring Activator. Me mbi 20 vjet përvojë, si një udhëheqës në teknologji dhe biznese, Keith Ippel ka përshpejtuar rritjen e kompanive të vogla dhe të mëdha dhe i ka rritur mbi 30 milion dollarë në investime dhe kapitali sipërmarrës. Si një folës kryesor, mësues dhe këshilltar global, ai ka një aftësi të përkryer, për të bashkëpunuar me sipërmarrës, punonjës dhe investitorë për të rritur bizneset dhe për të ndryshuar botën.

Keith tani drejton Spring, një inkubator global dhe përshpejtues që fuqizon sipërmarrësit dhe organizatat të ekosistemit sipërmarrës, që të ndërtojnë biznese më të mira dhe do të ndryshojnë botën. Deri më tani, puna e tij globale këshilluese ka mbështetur sipërmarrësit në mbi 30 qytete në 5 kontinente ndërsa programet e ndikimit të tij kanë ndihmuar mbi 750 sipërmarrës të fillojnë më shumë se 350 biznese dhe të mbledhin mbi 24 milion dollarë në kapital që në fazës të hershme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0