Volvo EX90 tërësisht elektrik sjell kombinim e tingullit gjithëpërfshirës me dizajnin premium - Business Magazine Albania

Volvo EX90 tërësisht elektrik sjell kombinim e tingullit gjithëpërfshirës me dizajnin premium

Nuk ka asgjë si të jesh i rrethuar nga një simfoni tingulli e kombinuar në mënyrë të përsosur, sa herë që ju do të udhëtoni me Volvo EX90 ju do të ndiheni jeni pjesë e një studio muzikore.

Në SUV-in të ri plotësisht elektrik, kompania Volvo po ofron një sistem audio që krijon një përvojë zhytëse të zërit me rezolucion të lartë. Sistemi i zërit Bowers & Wilkins High Fidelity kombinohet në mënyrë të përkryer me kabinën.

Tingulli do të jetë ashtu siç është bërë për t’u dëgjuar

Edhe kur Volvo EX90 nuk ishte gjë tjetër veçse një skicë në letër, dizajnerët bashkëpunuan me inxhinierët audio në Bowers & Wilkins për të siguruar që pavarësisht nga pozicioni juaj i preferuar në 7-vendëshet, ju do të jeni në gjendje të shijoni një rrethim ultra-realist 3D zëri nga 25 altoparlantët në të gjithë kabinën.

“Për Volvo EX90 të ri, Bowers & Wilkins ishte një zgjedhje e natyrshme dhe e dukshme si partner për sistemin tonë audio premium. Qasja e saj shumë e mirënjohur ndaj tingullit nxjerr cilësi dhe plotëson gjuhën tonë të dizajnit pa probleme, “thotë Jorge Furuya, kreu ynë i UX-së së makinave në Volvo Cars. “Kjo përvojë premium audio është ajo që klientët tanë kanë pritur nga ne dhe ne jemi të lumtur të bashkëpunojmë me disa nga emrat më të respektuar në audio për ta ofruar atë.”

Me vendosjen e optimizuar të altoparlantëve dhe teknologjinë e altoparlantëve të prodhuar nga studio, muzika që rrjedh përmes sistemit 1610 W shpërndahet në veshët tuaj pikërisht ashtu siç synonte artisti; një filozofi të cilën Bowers & Wilkins e quan “True Sound”.

EX90 Bowers&Wilkins Speaker grill

Për të përfituar sa më shumë nga altoparlantët e pozicionuar në mënyrë optimale, dëgjuesit mund të përjetojnë gjithashtu zërin në makinën e tyre Volvo si kurrë më parë me Dolby Atmos. Në EX90, me Dolby Atmos përmes sistemit të altoparlantëve Bowers & Wilkins, të gjithë në makinë mund të shijojnë një përvojë tingulli më gjithëpërfshirëse me thellësi, detaje dhe qartësi më të madhe.

Sistemi audio është përmirësuar më tej nga mënyrat e dëgjimit të tingullit rrethues, të cilat lejojnë dëgjuesit të përshtatin tingullin për t’iu përshtatur shijeve personale.

Lexo: Një ishull lundrues që prodhon energji elektrike nga burime të rinovueshme

Modaliteti Studio përsërit neutralitetin dhe pastërtinë e zërit në një studio regjistrimi dhe mund të optimizohet për pasagjerët në çdo vend. Vendosja e skenës individuale jep ndjesinë e një artisti që performon vetëm për ju dhe modaliteti i Sallës së Koncerteve riprodhon ambientin akustik të Sallës së Koncerteve në qytetin tonë të lindjes, Goteborg.

Vendosja e integruar me kujdes e altoparlantëve – në panelin e kontrollit, dyert, pjesën e sipërme, strehën e rrotave të pasme dhe të integruar në mbështetësen e kokës të sediljeve të rreshtit të parë – kontribuon në gjuhën tonë minimaliste, skandinave të dizajnit.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0