Volejbollistet e UP-së, të arta në garën "Euro Milano 2019" » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 04/05/2019

Volejbollistet e UP-së, të arta në garën “Euro Milano 2019”

Share
nga Eridon Elshani
Maj 04, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Skuadra e vajzave volejbolliste të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” shkëlqeu në garën “Euro Milano 2019” në Itali, ku rrëmbeu vendin e parë. Volejbollistet e ardhshme dolën të parat në këtë garë, ku fituan shtatë ndeshjet e luajtura, duke lënë prapa 27 vende pjesëmarrëse.

 

Kaltrina Fejza, njëra nga studentet fituese, tha se është kënaqësi e dyfishtë kur edhe studion në UP edhe e përfaqëson këtë universitet.

“Të jesh student i Universitetit të Prishtinës, por edhe ta përfaqësosh atë në gara ndërkombëtare është krenari dhe kënaqësi e dyfishtë”, rrëfeu Kaltrina.

Për suksesin e studenteve të UP-së, u shpreh i lumtur edhe dekani i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportiv, prof.Musa Selimi, i cili tha se këto vajza kanë përfaqësuar denjësisht universitetin.
“Jam i lumtur për suksesin që kanë arritur vajzat tona në këtë garë ndërkombëtare. Me këtë sukses dhe paraqitjet e tjera që kemi pasur në të tilla kompeticione, kemi dëshmuar se si universitet kemi vlera të nivelit të lartë”, tha Selimi.

I pari i Universitetit të Prishtinës, prof. dr. Marjan Dema, uroi studentët për suksesin e arritur,
“Është kënaqësi kur studentët tanë konkurrojnë me studentët e universiteteve të tjera në dije, por edhe në sport, gara në të cilat studentët tanë kanë rezultuar çdoherë të suksesshëm”, tha Dema.

Në finalen e kësaj gare, Universiteti i Prishtinës arriti të fitojë ndaj Universitetit të Gentit, Belgjikë, duke e lënë këtë universitet në vendin e dytë me rezultat 2:0.

/Universiteti i Prishtinës

 Evente

Zgjidhje, Vetëm me një klik!

Dhjetor 11, 2019
6 PM – 8 PM

Një hap drejt Suksesit!

Dhjetor 14, 2019
09:00 - 17:00