Vodafone Albania prezanton Vodafone Business: Një platformë inovative që do të transformojë rrënjësisht bizneset shqiptare


Vodafone Albania prezantoi këtë javë Vodafone Business, një platformë e përparuar teknologjike, që u shërben bizneseve dhe nevojave të tyre! Vodafone Business mund të konsiderohet si baza për bizneset që duan të përfitojnë nga transformimi dixhital që po ndodh në botë.

Synimi i Vodafone Business është të ndihmojë bizneset që të përshtaten me teknologjitë dhe nevojat e së ardhmes. Kjo platformë ndihmon bizneset për të shfrytëzuar mundësitë që ofron inovacioni, të zgjerojnë biznesin e tyre dhe të punojnë me më shumë efikasitet se më parë. Ky synim do arrihet duke punuar krah për krah me ta për të kuptuar sfidat me të cilat përballen dhe qëllimet që duan të arrijnë.

Agar Perez, Drejtore e Vodafone Business, theksoi rëndësinë e kësaj platforme: “Kemi nisur një rrugëtim që do të transformojë bizneset shqiptare, qytetet dhe jetët tona. Nuk ka dyshim se bota po shkon drejt dixhitalizimit dhe Vodafone është në pararojë të këtij revolucioni. Përmes portofolit tonë të plotë të zgjidhjeve me produkte e shërbime, klientët tanë të biznesit do të jenë gjithmonë një hap përpara drejt një të ardhmeje të suksesshme për biznesin e tyre.”

Platforma e parë, që lidh të gjitha pajisjet inteligjente (IoT), u jep bizneseve vizibilitet dhe kontroll të pajisjeve të tyre. Nuk ka rëndësi nëse jeni një biznes i vogël apo i madh, me ambicie lokale ose globale, pasi platforma është krijuar për t’iu përshtatur të gjitha nevojave që ka një biznes, që nga menaxhimi i aseteve fizike deri tek monitorimi i cilësisë së produktit dhe të dhënave demografike të klientëve.

Vodafone Business është kthyer në partnerin tuaj të biznesit dhe falë ekspertizës në komunikim, platformës globale të IoT dhe shtrirjes së gjerë në nivel global, ky partneritet ju siguron suksesin e biznesit  tuaj në epokën dixhitale.

Për më shumë rreth Vodafone Business vizitoni www.vodafone.al/biznesi/

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale