Vjen në Shqipëri shkolla ndërkombëtare e certifikuar nga Google and Microsoft, “Coddy School Tirana” - Business Magazine Albania

Vjen në Shqipëri shkolla ndërkombëtare e certifikuar nga Google and Microsoft, “Coddy School Tirana”

Vjen në Shqipëri shkolla ndërkombëtare e certifikuar nga Google and Microsoft, “Coddy School Tirana”

CODDY është një shkollë ndërkombëtare offline dhe online e kodimit dhe dizajnit për fëmijë dhe adoleshentë. Që nga themelimi i saj në vitin 2016, Shkolla CODDY ka qenë e përkushtuar në mënyrë të qëndrueshme në promovimin e misionit të saj arsimor dhe është shfaqur si një nga pionierët në edukimin e IT për fëmijët.

Shkolla CODDY përfaqësohet me krenari në mbi 180 qytete dhe 27 vende në mbarë botën. Coddy mban akreditimin e nderuar nga Microsoft dhe shërben me krenari si edukator zyrtare të Roblox për vitet 2019-2020. Coddy School ka licencë zyrtare arsimore dhe është nderuar me çmime të shumta prestigjioze.

Misioni i CODDY është të bëjë edukimin e IT-së të aksesueshëm për fëmijët dhe adoleshentët në mbarë botën dhe të ndihmojë që e ardhmja e tyre të jetë e mrekullueshme.

Në klasat CODDY, programuesit tanë të rinj mësojnë një gamë të gjerë aftësish të vlefshme, duke përfshirë:

 • Zhvillimi i lojërave, programimi i faqeve të internetit dhe aplikacioneve, dhe krijimi i karikaturave tërheqëse.
 • Përvetësimi i artit të të folurit publik për të promovuar në mënyrë efektive blogjet e tyre video.
 • Gjenerimi i ideve inovative të biznesit dhe përmirësimi i aftësive të tyre sipërmarrëse.
 • Rritja e njohurive të tyre kompjuterike dhe fitimi i njohurive për sigurinë kibernetike, ndër tema të tjera të vlefshme.

Në CODDY, ne përpiqemi të ofrojmë një përvojë gjithëpërfshirëse mësimore që i pajis studentët tanë me mjetet e nevojshme për të pasur sukses në botën e sotme dixhitale.

Coddy ka gamen më te madhe te kurseve te prodhura dhe është një novator në fushën e edukimit të IT me më shumë se 98 kurse në linjën tonë – nga niveli fillestar në nivelin e avancuar. Programet e kurseve janë unike, të bazuara në projekte dhe i veçojnë ato nga çdo shkolle tjetër në botë. Ne besojmë në ofrimin e përvojave praktike të të mësuarit që do t’i fuqizojnë studentët tanë të zbatojnë njohuritë dhe aftësitë e tyre në mënyra praktike. Me Coddy, çdo student do të gjejë kursin e tij të preferuar.

Lexo edhe:Elon Musk prezanton aftësitë e reja të robotit Optimus

Mësues-praktikues të lezetshëm.

Ekipi Coddy përbëhet nga mësues të cilët janë ekspert në IT. Gjithashtu, disa nga mësuesit tanë janë studentë të universiteteve kryesore të teknologjisë me shumë çmime pas tyre. Ata e duan atë që bëjnë dhe janë mentorë për liderët e rinj të ardhshëm.

Qasje personale dhe fleksibilitet.

Ekipi Coddy është gjithmonë në kontakt – pas çdo mësimi fëmijët marrin detyra shtëpie për të përforcuar atë që kanë mësuar, dhe në fund të kursit prindërit marrin reagime për performancën me rekomandime për mësim të mëtejshëm.

Menaxherët e Coddy janë gjithmonë të lumtur t’ju tregojnë në detaje rreth një kursi me interes dhe të zgjedhin formatin më të mirë të të mësuarit për fëmijët tuaj. Ne ofrojmë kurse të personalizuara për studentët tanë, zhvillojmë programe trajnimi individuale edhe për ato kurse që nuk janë të listuara në faqen tonë të internetit.

Format fleksibël të të mësuarit.

Në Coddy, ka formate të ndryshme mësimore për të zgjedhur, të cilat janë po aq efektive:

1) grupe offline – të mbajtura në zyrat moderne të partnerëve tanë, kompanive të IT, në mënyrë që studentët tanë të zhyten në atmosferën e biznesit të teknologjisë;

2) online si në grup ashtu edhe individualisht, 1:1 me një mësues dhe madje sipas një programi individual;

3) intensive online – kurse javore që u japin fëmijëve mundësinë të shohin rezultate të shpejta në praktikë në formën e një projekti afatshkurtër.

CODDY ofron kurse ekskluzive që janë të pashembullta dhe nuk mund të gjenden diku tjetër.

Ne krenohemi që jemi institucioni i vetëm arsimor i paraqitur në hartën prestigjioze të edukatorëve të Universitetit të Harvardit, ku u mësojmë fëmijëve dhe adoleshentëve kursin e njohur kompjuterik Harvard CS50.

CODDY ofron një gamë të larmishme kursesh dhe programesh arsimore unike. Këto janë zhvilluar në bashkëpunim me partnerë të nderuar si Google, Acer, Wacom, duke siguruar që studentët tanë të marrin arsim të nivelit të lartë me mbështetjen e liderëve të industrisë.

Studentët e CODDY regjistrohen në universitetet më të mira të teknologjisë, fitojnë hackathone dhe olimpiada të njohura, krijojnë teknologji të reja, fillojnë të mësojnë vetë programimin dhe fitojnë të ardhurat e tyre të para! 🙂

Çmimet dhe arritjet CODDY:

 • Institucion arsimor i certifikuar nga Microsoft
 • Edukatore zyrtare Roblox 2019-2020
 • Fitues i konkursit SAP UP 2017 në një nominim special
 • Themeluesja e CODDY Oksana Selendeeva është një finaliste e “Sipërmarrësit të Vitit” nga Ernst & Young në 2019-2020
 • Projekti CODDY DONATE është finalist i çmimit ndërkombëtar WeTogether-2022
 • Themeluesja e CODDY Oksana Selendeeva është një finaliste për çmimin Headliner 2019 dhe 2020 në nominimin “Shkenca dhe Edukimi”.
 • CODDY është ndër punëdhënësit më të mirë të IT të vitit 2020 sipas Habr. karriera
 • CODDY është finalist i konkursit kombëtar të projekteve rinore “Prioritetet e Rritjes 2020”
 • Fitues i çmimit “My Start 2018”.
 • Fitues i çmimit “Të drejtat e konsumatorit dhe cilësia e shërbimit 2018”.
 • Renditur ndër organizatat më të mira në hartat Yandex
 • Fitues i çmimit “Inovacioni në arsim – 2019” në kategorinë “Projekti më i suksesshëm – 2019” në arsim
 • Fitues i “Imazhi mediatik i një institucioni arsimor 2018” në kategorinë “Faqja e një institucioni arsimor”
 • Renditur në mesin e 500 ekskluziviteteve TOP sipas portalit të biznesit BUSINESSMENS.RU
 • Anëtar i këshillit të ekspertëve të ANO “Edukimi Dixhital”
 • Fitues i konkursit në nominimin “Institucioni më i mirë i arsimit shtesë për fëmijë”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0