Vjen hapi i shumë pritur nga Whatsapp - Business Magazine Albania

Vjen hapi i shumë pritur nga Whatsapp

Ndërsa Whatsapp po punon për emrat e përdoruesve, disa lajme të rëndësishme po vijnë për versionin iOS të aplikacionit të mesazheve të çastit Meta.

Në fakt, me lëshimin 23.24.73, Whatsapp fiton mundësinë për të dërguar foto dhe video në cilësi origjinale në chat, duke i ndarë ato në formën e dokumenteve.

Ka kaq shumë veçori të reja dhe ato përfshijnë gjithashtu grupe, ku mund të filloni bisedat zanore pa telefonuar, por edhe bisedat: Whatsapp në këtë rast ka shtuar flluska të reja për t’ju lejuar të identifikoni shpejt thirrjet e humbura, ato në zhvillim dhe ato të përfunduara.

Më poshtë është ndryshimi zyrtar i versionit 23.24.73 të aplikacionit:

-Mund të dërgoni lehtësisht përmbajtje multimediale në cilësi origjinale si skedarë. Prekni “+” në chat, Dokument, “Zgjidhni foto ose video” për të filluar
-Tani në grupe të mëdha mund të filloni biseda me zë pa telefonuar
-Kemi shtuar flluska të reja në biseda për t’ju ndihmuar të shihni thirrjet e humbura, në vazhdim dhe të përfunduara
– Reagoni shpejt ndaj një gjendjeje duke përdorur avatarin. Prekni “Përgjigju” dhe zgjidhni një nga 6 reagimet

Përditësimi mund të shkarkohet falas në App Store dhe peshon disa megabajt. Pak ditë më parë Whatsapp prezantoi një sistem të ri mbrojtjeje për chat-et: tashmë është e mundur të bllokohen bisedat e mbrojtura nga funksioni “Chat Lock” me një kod sekret.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0