Vjen audiobook nga Apple - Business Magazine Albania

Vjen audiobook nga Apple

audiobook

Përmes përditësimeve të fundit në platformën e-book, Apple ka sjellë një shërbim të ri, që lejon autorin e librit të lexojë punën e tij me zë digjital, bazuar në inteligjencën artificiale.

Kështu, edhe autorë të pavarur mund të publikojnë libra audio, përmës “tregimit digjital” të ofruar nga Apple.

Sipas Apple, “tregimi digjital i “Apple Books” bashkon teknologjinë e përparuar të tekstit në të folur me punën e palodhur të ekipeve të gjuhëtarëve, specialistëve të sigurimit të cilësisë dhe inxhinierëve audio për të prodhuar libra audio me cilësi të lartë nga një skedar e-book”.

Në një deklarade, ajo ka theksuar se, “zërat tanë digjitalë janë krijuar dhe optimizuar për zhanre specifike, duke nisur nga fiction e romane. Madje, aktualisht po pranojmë propozime për leximin e librave elektronikë për këto zhanre”.

Së fundi, Apple ka kontaktuar disa botues, duke marrë përsipër kostot e kostot e prodhimit, me shkrimtarët që do të merrnin honorare nga shitjet”.

Lexo: Në Spotify tani mund të blesh edhe audio-libra

Rrëfimet janë të disponueshme në anglisht, në katër versione: Madison, Jackson, Helena dhe Mitchell. Ju mund të kërkoni për librat në versionin audio përmes “narration digjital” në kutinë e kërkimit të aplikacionit Libra.

Forbes

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0