Vivo X50 Pro është smartphone i parë me sistemin “gimbal” të kamerës

Kamerat e smartfonëve kanë avancuar shumë kohët e fundit, derisa prodhuesit po arrijnë që t’i përmirësojnë ato në mënyra inovative. Prodhuesi kinez Vivo, i njohur për telefona që janë të orientuar drejt fotografive, ka prezantuar telefonin e ri në versionin X50, X50 Pro dhe X50 Pro.

Dy të fundit vijnë me një veçori që nuk e kemi parë më parë, ku është aplikuar sistemi i kamerave “gimbal”. Gimbal Camera System është një pajisje e domosdoshme për stabilizimin e kamerës gjatë fluturimit. Ky sistem e zgjeron këndin e rrotullimit, si dhe zonën kundër lëkundjeve, në krahasim me metodat e tjera të stabVersionet X50 Pro dhe X50 Pro + kanë nga një kamerë kryesor 64MP, një lente periskopike 13MP me zmadhim digjital 60X, një njësi 32MP dhe një kamerë me kënd të gjerë 8MP. Të gjitha specifikat e tjera janë identike, përfshirë ekranin 6.44-inç FHD + Super AMOLED me një kamerë për selfie 32MP.

MASHABLE

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale