Vivo X50 Pro është smartphone i parë me sistemin “gimbal” të kamerës

Kamerat e smartfonëve kanë avancuar shumë kohët e fundit, derisa prodhuesit po arrijnë që t’i përmirësojnë ato në mënyra inovative. Prodhuesi kinez Vivo, i njohur për telefona që janë të orientuar drejt fotografive, ka prezantuar telefonin e ri në versionin X50, X50 Pro dhe X50 Pro.

Dy të fundit vijnë me një veçori që nuk e kemi parë më parë, ku është aplikuar sistemi i kamerave “gimbal”. Gimbal Camera System është një pajisje e domosdoshme për stabilizimin e kamerës gjatë fluturimit. Ky sistem e zgjeron këndin e rrotullimit, si dhe zonën kundër lëkundjeve, në krahasim me metodat e tjera të stabVersionet X50 Pro dhe X50 Pro + kanë nga një kamerë kryesor 64MP, një lente periskopike 13MP me zmadhim digjital 60X, një njësi 32MP dhe një kamerë me kënd të gjerë 8MP. Të gjitha specifikat e tjera janë identike, përfshirë ekranin 6.44-inç FHD + Super AMOLED me një kamerë për selfie 32MP.

MASHABLE

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale