Vetëm edhe pak ditë kanë mbetur nga çmimi promocional... - Business Magazine Albania

Vetëm edhe pak ditë kanë mbetur nga çmimi promocional…

çmimi promocional

Për ty që po e pret 23 Tetorin me padurim, kliko në këtë Link dhe rezervoje biletën tënde me super
çmim.
Më poshtë keni dy nga folësit, të cilën do të jenë pjesë e Konventës së IV-të: Fatos Berisha dhe
Robert Wilton.


Fatos Berisha u lind në Prishtinë, Jeton e punon sot në Londër. Studimet i kreu në matematikë  dhe neuro-shkenca, në të cilën i mbaroi edhe dy tituj master (MSc në King’s College
London dhe London School of Economics dhe MRes në University College London), si dhe
doktoraturën (PhD në University College London).

Në vitin 2008 ai e filloi karrierën në industrinë e konsulencës së shërbimeve teknologjike dhe softuerit për biznes, së pari në kompaninë multinacionale franceze Capgemini (capgemini.com) e pastaj në CGI (cgi.com) dhe disa kompani amerikane të softuerit të biznesit. Në vitin 2016 kaloi në Salesforce ku gjendet edhe sot dhe ku punon si Drejtor i konsulentëve të transformimit për Evropë, Lindje të Mesme dhe Afrikë (EMEA), kryesisht duke punuar me klientët e mëdhenj e strategjikë të Salesforce-it në këtë regjion.


Robert Wilton është life coach profesional, me akreditim nga Instituti i Lidershipit dhe i
Menaxhmenit në Londër. Sipas standardeve ndërkombetare, Roberti ofron seanca konfidenciale një-
me-një, për ata që kërkojnë mbështetjen në përgjiet e sfidave në jetët e tyre, qoftë personale
qoftë profesionale. Gjithashtu ai jep trajnim për menaxheret që dëshirojnë të përfitojnë nga taktikat
coaching. Roberti ka qenë menaxher ma shumë se njëzet vjet, në organizatat kombetare dhe
ndërkombetare; ishte këshilltar për Kryeministrin e Kosovës në periudhën para pavarësisë. Ai është
edhe romancier, përkthyes, aktor zëri, dhe bashkë-themellues të OJF bamirësore “The Ideas
Partnership dhe banon në Republikun e Kosovës.

Apliko edhe ti në: suksesieshteqellimiyt.com ose plotëso Formularin në vijim:

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0