Vetëm edhe pak ditë kanë mbetur nga çmimi promocional... - Business Magazine Albania

Vetëm edhe pak ditë kanë mbetur nga çmimi promocional…

çmimi promocional

Për ty që po e pret 23 Tetorin me padurim, kliko në këtë Link dhe rezervoje biletën tënde me super
çmim.
Më poshtë keni dy nga folësit, të cilën do të jenë pjesë e Konventës së IV-të: Fatos Berisha dhe
Robert Wilton.


Fatos Berisha u lind në Prishtinë, Jeton e punon sot në Londër. Studimet i kreu në matematikë  dhe neuro-shkenca, në të cilën i mbaroi edhe dy tituj master (MSc në King’s College
London dhe London School of Economics dhe MRes në University College London), si dhe
doktoraturën (PhD në University College London).

Në vitin 2008 ai e filloi karrierën në industrinë e konsulencës së shërbimeve teknologjike dhe softuerit për biznes, së pari në kompaninë multinacionale franceze Capgemini (capgemini.com) e pastaj në CGI (cgi.com) dhe disa kompani amerikane të softuerit të biznesit. Në vitin 2016 kaloi në Salesforce ku gjendet edhe sot dhe ku punon si Drejtor i konsulentëve të transformimit për Evropë, Lindje të Mesme dhe Afrikë (EMEA), kryesisht duke punuar me klientët e mëdhenj e strategjikë të Salesforce-it në këtë regjion.


Robert Wilton është life coach profesional, me akreditim nga Instituti i Lidershipit dhe i
Menaxhmenit në Londër. Sipas standardeve ndërkombetare, Roberti ofron seanca konfidenciale një-
me-një, për ata që kërkojnë mbështetjen në përgjiet e sfidave në jetët e tyre, qoftë personale
qoftë profesionale. Gjithashtu ai jep trajnim për menaxheret që dëshirojnë të përfitojnë nga taktikat
coaching. Roberti ka qenë menaxher ma shumë se njëzet vjet, në organizatat kombetare dhe
ndërkombetare; ishte këshilltar për Kryeministrin e Kosovës në periudhën para pavarësisë. Ai është
edhe romancier, përkthyes, aktor zëri, dhe bashkë-themellues të OJF bamirësore “The Ideas
Partnership dhe banon në Republikun e Kosovës.

Apliko edhe ti në: suksesieshteqellimiyt.com ose plotëso Formularin në vijim:

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0