Union Bank blen LandesLease - Business Magazine Albania

Union Bank blen LandesLease


Union Bank ka blere 100% te aksioneve te Landeslease me synim zgjerimin e aktivitetit dhe shtimin e sherbimeve te kreditimit te blerjes se makinave per klientet e saj.

Landeslease eshte aktualisht kompani lider ne tregun e qerase financiare me rreth 30% te tregut te leasing-ut. Duke ofruar sherbim cilesor, fleksibel, dhe me kushte sipas nevojave te klienteve, aktiviteti i Landeslease ka shenuar rritje te vazhdueshme dhe te qendrueshme si per sa i perket numrit te klienteve ashtu edhe llojeve te pajisjeve te financuara.

Blerja 100% e aksioneve te Landeslease, eshte ne linje si me rritjen e vazhdueshme organike ashtu edhe ambicjen e shpallur te Union Bank per rritje te vazhueshme ne pjesen e tregut te financimeve dhe kreditimit. Duke komentuar kete e marreveshje, z. Gazmend KADRIU, Drejtori i Pergjithshem i Union Bank shprehet:

“Tregu i financimit dhe kreditimit permes qerase financiare eshte nje fushe e rendesishme per rritjen strategjike te Union Bank. Duke kombinuar eskpertizen dhe fleksibilitetin e sherbimeve, larmine e produkteve dhe bazen e fuqishme te klienteve te Landeslease me ambicjen per rritje dhe rritjen e peshes se tregut, Union Bank do te kete mundesine e zhvillimit, marketimit dhe mbeshtetjes se portofoli te gjere te produkteve te saj, duke perfshire edhe financimin permes qerase financiare.
Lidhur me sa me siper, besoj krenaria jone, e çdo pjesetari te stafit, e aksionereve dhe e stafit drejtues eshte me se e ligjshme”

Marreveshja parashikon qe Landeslease do te vazhdoje te operoje me te njejtin emer dhe brand, pa ndryshuar stafin dhe ambjentet e punes. Klientet e Landeslease do te vazhdojne te perdorin te njejtat kanale komunikimi si deri me tani.

Per me shume info lexoni te plote intervisten e z. Gazmend Kadriu, Drejtor i Pergjithshem (link intervista.pdf)

 

Rreth LandesLease

Landeslease, eshte kompani leasing – qera financiare – e cila operon ne tregun shqiptar qe prej vitit 2005. Landeslease u krijua me inisiativen e disa invesitoreve shqiptar. Nne vitin 2008 kompanise iu bashkangjiten dhe investitore te huaj te cilet me investimin e tyre i dhane mundesine e rritjes duke ndihmuar ne menyre te drejtperdrejte biznesin shqiptar.
Landeslease aktualisht zoteron rreth 30% te tregut shqiptar te leasing. Ajo financon cdo vit mbi rreth 350 automjete si dhe nje numer te madh klientesh te ndryshem qe kerkojne financim pajisjesh

Per me shume informacion rreth LandesLease, kontaktoni:
www.landeslease-al.com
info@landeslease-al.com
Tel: +355 (0) 4 22 71 050
Cel: +355 (0) 694004333
Fax: +355 (0) 4 22 51 038

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0