Under Armour Inc: Kompania e Vitit - Business Magazine Albania

Under Armour Inc: Kompania e Vitit


Filloi 18 vite me pare me nje djalosh qe perpiqej ti bindte lojtaret elite te futbollit se do te bente cdo gje me mire qe uniformat dhe kepucet e tyre te ishin shume me te mira.
Sot, Under Armour Inc. eshte nje kompani me nje kapital prej $14.5miliarde e drejtuar nga i njejti djalosh, CEO  Kevin Plank. Brandi amerikan shenon nje nga emrat me te fuqishem ne bote qe regjistron ritmet me te shpejta te zhvillimit ne produktet e konsumit dhe per performancen me te mire ne treg.Per te gjitha keto, Yahoo Finance e ka zgjedhur Under Armour si kompanine e vitit per 2014. Kompania ka nenshkruar edhe nje kontrate me modelen e njohur Gisele Bundchen per reklamimin e produkteve te saj.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0