Trump ka postuar plot 11 mijë herë në Twitter për vetëm 2 vjet

Trump ka postuar plot 11 mijë herë në Twitter për vetëm 2 vjet


Fluksi i postimeve në Twitter jo vetëm që nuk ndalet as të dielave apo për festa, por gjithnjë vazhdon të rritet.

“Ai ka nevojë për të shkruar në Twitter po aq sa ne kemi nevojë të ushqehemi – tha Kellyanne Conway, këshilltarja e tij në Shtëpinë e Bardhë.

Lexoni:

Trump qorton sërish drejtorin e Apple për butonin ‘home’

Sipas New York Times, Trump shfryn në llogarinë e tij gjithë paparashikueshmërinë dhe pasojat e humorit të tij, madje përpara pozicioneve politike.

Aq sa bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, kishin kontaktuar rrjetin social Twitter për të kuptuar nëse mund të mbaheshin postimet presidenciale në pritje për 15 minuta, kohë në të cilën do të kontrollohej që të mos kishte ndonjë problem të pakorrigjueshëm. Por, në fund, edhe ata hoqën dorë nga ky këndvështrim, Trump është thjeshtë i pakontrollueshëm.

Lideri i Shtëpisë së Bardhë kalon kohën më të madhe në rrjetet sociale thuajse gjithnjë në mëngjes; nga ora 6 deri në 10. Në ato orë, ai është i vetëm dhe pa këshilltarët e tij. Ai qëndron para televizionit, shpesh duke shikuar lajmet e Fox News. Shikon, mban shënim komentet, karikohet. Më pas, shfryhet.

Gjysma e 11 mijë postimeve të tij në Twitter, kanë qenë sulme shumë të ashpra ndaj politikanëve demokratë, agjensive të lajmeve dhe hetimeve të Rusisë.

Lexoni:

Drejtori ekzekutiv i Twitter tallet me logon e re të Facebook-ut

New York Times

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0