TRIUMPH, filmi i futbollit shqiptar që do të jetë edhe në Amazon.com


Po transmetohet në kinemanë CINEPLEXX në TEG filmi premierë TRIUMPH. Ky film tregon rrugëtimin e Kombëtares Shqiptare të Futbollit në UEFA EURO 2016.

Pas një pune 3 vjecare është gati filmi dokumentar për arritjen e fultbollit shqiptar drejt kualifikimit të kombëtares në Euro 2016.

Regjizorët shqiptarë të lindur në Amerikë janë Kreshnik Jonuzi dhe Luftar Von Rama.

 

Gianni De Biazi, Lorik Cana, Mërgim Mavraj, Shkëlzen Gashi dhe Paolo Tramezzani, janë aktorët që shprehin pasionin sportive dhe peshën e historisë, akthi personal dhe implikimet politike, janë realizuar më së miri.

Filmi zgjat sa një ndeshje futbolli.

Pjesë e rëndësishme e filmit dokumentar janë ndeshja luftarake me Serbinë, historitë e futbollistëve nga familje emigrantësh shqiptarë, patriotizmi dhe shumë emocione.

Ky film pritet të shërbejë si ilustrimi më i bukur i periudhës më të artë të Kombëtares Shqiptare nën drejtimin e trajnerit Gianni De Biazi.

“TRIUMPH” po jepet në kinemanë CINEPLEXX në TEG dhe së shpejti do të jetë në shitje në Amazon.com

Projekti ka nisur me ndeshjen kundër Portugalisë. Tërheq vëmendjen bashkimi i futbollistëve më të mirë shqiptarë në botë për të sjellë sportin shqiptar së bashku. Ngritja e dronit në Beograd u siguron regjizorëve kulmin dramatik në film.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale