TRIUMPH, filmi i futbollit shqiptar që do të jetë edhe në Amazon.com » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 23/11/2019

TRIUMPH, filmi i futbollit shqiptar që do të jetë edhe në Amazon.com

Share
nga Admin
Nën 23, 2019
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

Po transmetohet në kinemanë CINEPLEXX në TEG filmi premierë TRIUMPH. Ky film tregon rrugëtimin e Kombëtares Shqiptare të Futbollit në UEFA EURO 2016.

Pas një pune 3 vjecare është gati filmi dokumentar për arritjen e fultbollit shqiptar drejt kualifikimit të kombëtares në Euro 2016.

Regjizorët shqiptarë të lindur në Amerikë janë Kreshnik Jonuzi dhe Luftar Von Rama.

 

Gianni De Biazi, Lorik Cana, Mërgim Mavraj, Shkëlzen Gashi dhe Paolo Tramezzani, janë aktorët që shprehin pasionin sportive dhe peshën e historisë, akthi personal dhe implikimet politike, janë realizuar më së miri.

Filmi zgjat sa një ndeshje futbolli.

Pjesë e rëndësishme e filmit dokumentar janë ndeshja luftarake me Serbinë, historitë e futbollistëve nga familje emigrantësh shqiptarë, patriotizmi dhe shumë emocione.

Ky film pritet të shërbejë si ilustrimi më i bukur i periudhës më të artë të Kombëtares Shqiptare nën drejtimin e trajnerit Gianni De Biazi.

“TRIUMPH” po jepet në kinemanë CINEPLEXX në TEG dhe së shpejti do të jetë në shitje në Amazon.com

Projekti ka nisur me ndeshjen kundër Portugalisë. Tërheq vëmendjen bashkimi i futbollistëve më të mirë shqiptarë në botë për të sjellë sportin shqiptar së bashku. Ngritja e dronit në Beograd u siguron regjizorëve kulmin dramatik në film.