Trajnoni stafin tuaj me tematikat Soft Skills

Trajnoni stafin tuaj me tematikat Soft Skills

soft Skills

Tematikat Soft Skills tashmë janë domosdoshmëri e çdo biznesi. Ato përmirësojnë komunikimin efektiv të punonjësve të stafit tuaj dhe rrisin performancën e biznesit në terësi.
Cfarë ju ofron Irisoft?
-Menaxhim më të mirë të kohës;
-Marketing të vetes;
-Teknikat e komunikimit,etj.

Bëjeni stafin tuaj pjesë të trajnimeve soft skills dhe shikoni rezultatet e trajnimeve në çdo moment.

Trajnimi i burimeve njerëzore me paketën e SOFTSKILLS përmirëson aftësitë sociale të individit, komunikimin, aftësitë personale, të lidershipit etj, të cilat karakterizojnë marrëdhëniet me njerëzit e tjerë. Këto aftësi janë pjesë e rëndësishme e kontributit të tyre individual për suksesin e një organizate.

Për këtë arsye, SOFTSKILLS kërkohen gjithnjë e më shumë nga punëdhënësit krahas kualifikimeve standarde.

Tematikat e moduleve të trajnimit

1) Komunikimi dhe Etika; Kohëzgjatja: 3 orë;

2) Motivimi dhe Performanca; Kohëzgjatja: 3 orë;

3) Puna në Skuadër (grup) dhe Organizimi; Kohëzgjatja: 3 orë;

4) Menaxhimi i Klientit dhe Fokusi ndaj tij; Kohëzgjatja: 3 orë;

5) Menaxhimi i Konflikteve; Kohëzgjatja: 3 orë;

6) Menaxhimi i Punës nën Presion Kohe; Kohëzgjatja: 3 orë;

7) Menaxhimi i Stresit; Kohëzgjatja: 3 orë;

8) Psikologjia e shitjes; Kohëzgjatja: 3 orë;

9) Teknikat dhe Psikologjia e Negocimit; Kohëzgjatja: 3 orë;

10) Menaxhimi i Burimeve Njerëzore (soft skills i përmbledhur) Kohëzgjatja: 3 orë;

11) Menaxhim Logjistike dhe Operacionesh; Kohëzgjatja: 3 orë;

12)Lidershipi; Kohëzgjatja: 3 orë;

13) Ndarja dhe Delegimi i detyrave (Organigrama); Kohëzgjatja: 3 orë;

14)Të menduarit dhe vepruarit pozitiv; Kohëzgjatja: 3 orë;

15) Përballimi dhe Menaxhimi i Flukseve drejt Prioriteteve; Kohëzgjatja: 3 orë;

16) Menaxhimi i Zyrës; Kohëzgjatja: 6 orë;

17)Informatizimi i dokumentacionit; Kohëzgjatja: 2 orë;

18) Menaxhimi i Kohës; Kohëzgjatja: 3 orë;

19)Efiçenca Individuale, (ndryshimi midis të Suksesshmit dhe të Pasuksesshmit); Kohëzgjatja: 3 orë;

20)Teknikat rezultative të raportimit dhe dokumentimit; Kohëzgjatja: 3 orë;

21) Si ndërtohet një cv e suksesshme; Kohëzgjatja: 2 orë;

22) Karizma dhe Suksesi; Kohëzgjatja 3 orë;

23) Rëndësia e Këshillimit të Karrierës në Suksesin e të Rinjve; Kohëzgjatja: 2 orë;

24) Menaxhimi efikas i Biznesit; Kohëzgjatja: 3 orë;

25) Ndërtimi i Strategjive Multidimensionale të Marketingut; Kohëzgjatja: 3 orë;

26) Shërbimi ndaj Klientit, pasqyrë e nivelit dhe standartit të Biznesit; Kohëzgjatja: 3 orë;

27) Marrëdhëniet me Publikun(PR) dhe Suksesi i Imazhit të Biznesit dhe Institucionit; Kohëzgjatja: 3 orë;

28) Kontabiliteti në Praktikë dhe Problematikat; Kohëzgjatja: 3 orë;

29) Ndërtimi dhe Implementimi i Strategjive të Marketingut në Praktikë; Kohëzgjatja: 3 orë;

30) Filozofia dhe Teknikat e Shitjes; Kohëzgjatja: 3 orë;

31)Të Mendosh dhe Punosh me Strategji; Kohëzgjatja: 3 orë;

32) Drejtimi dhe Menaxhimi i Suksesshëm dhe Strategjik i Biznesit Kohëzgjatja: 6 orë;

33) Strategjitë Efikase për Kërkimin, Gjetjen dhe Promovimin në Punë Kohëzgjatja: 3 orë;

34) Çelësi i Suksesit në Karrierë; Kohëzgjatja: 2 orë;

35) Menaxhimi me Vizion Kohëzgjatja: 3 orë;

36) Menaxhimi i Emocioneve; Kohëzgjatja: 3 orë;

37)Zhvillimi dhe Rëndësia e Aftësive Komunikuese dhe Prezantuese Kohëzgjatja: 3 orë;

38)Informacioni dhe Dokumentacioni i Duhur i Biznesit për Shmangien dhe Parandalimin e Gjobitjes; Kohëzgjatja: 2 orë;

39) Si të jeni të suksesshëm në kërkimin dhe gjetjen e një pune;

40) 7-PRO Marketingu i Vetes Kohëzgjatja: 3 orë

41) Marketingu strategjik dhe sfidat e tij Kohëzgjatja: 3 orë

42)Trajnim për trajnerët (TOT) Kohëzgjatja: 3 orë

43) Rritja e rezultateve dhe performancës në punë Kohëzgjatja: 3 orë

Adresa: Rr. Him Kolli, V.23/1 ; Tel: 042242107; mob: 0662888893; www.irisoft.edu.al; e-mail: info@irisoft.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0