Trajnim për Burimet Njerëzore - Business Magazine Albania

Trajnim për Burimet Njerëzore


Rekrutimi dhe përzgjedhja është një nga proçeset më të rëndësishme në Menaxhimin e Burimeve Njerëzore. Vendimet e gabuara në proçesin e rekrutimit sjellin një impakt negativ financiar dhe të uljes së produktivitetit në organizatë.

Egnatium është një kompani ndërkombëtare, me një experiencë 13 vjecare në fushën e konsulencës dhe trajnimeve , me zyra në Australi, Malajzi, Arabine Saudite, Mbretërinë e Bashkuar dhe në Shqipëri.

Më datë 18 dhe 19 Prill, në Hotel Sheraton do të organizohet trajnimi dy ditor me temë
“Competency based Recruitment & Selection”.

Ky trajnim ndihmon departamentet e Burimeve Njerëzore të përmirësojnë cilësinë e vendimeve të tyre për rekrutimet, se si të zvogëlojnë kohën dhe kostot e proçesit të rekrutimit duke zhvilluar proçesin e selektimit dhe rekrutimit në bazë të “compentency”.

Të ftuar në këtë trajnim janë drejtues dhe menaxherë të niveleve të larta të Burimeve Njerëzore, Administratore nga kompanitë që e konsiderojnë rekrutimin si çelësin e suksesit të tyre.

Bashkangjitur gjeni broshurën me përmbajtjen dhe temat e trajnimit.

Rezervo SOT vendin tënd:

Rregjistrohu nëpërmjet website KËTU.

Shkarko Broshurën KËTU.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0