Trajnim për Burimet Njerëzore - Business Magazine Albania

Trajnim për Burimet Njerëzore


Rekrutimi dhe përzgjedhja është një nga proçeset më të rëndësishme në Menaxhimin e Burimeve Njerëzore. Vendimet e gabuara në proçesin e rekrutimit sjellin një impakt negativ financiar dhe të uljes së produktivitetit në organizatë.

Egnatium është një kompani ndërkombëtare, me një experiencë 13 vjecare në fushën e konsulencës dhe trajnimeve , me zyra në Australi, Malajzi, Arabine Saudite, Mbretërinë e Bashkuar dhe në Shqipëri.

Më datë 18 dhe 19 Prill, në Hotel Sheraton do të organizohet trajnimi dy ditor me temë
“Competency based Recruitment & Selection”.

Ky trajnim ndihmon departamentet e Burimeve Njerëzore të përmirësojnë cilësinë e vendimeve të tyre për rekrutimet, se si të zvogëlojnë kohën dhe kostot e proçesit të rekrutimit duke zhvilluar proçesin e selektimit dhe rekrutimit në bazë të “compentency”.

Të ftuar në këtë trajnim janë drejtues dhe menaxherë të niveleve të larta të Burimeve Njerëzore, Administratore nga kompanitë që e konsiderojnë rekrutimin si çelësin e suksesit të tyre.

Bashkangjitur gjeni broshurën me përmbajtjen dhe temat e trajnimit.

Rezervo SOT vendin tënd:

Rregjistrohu nëpërmjet website KËTU.

Shkarko Broshurën KËTU.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0