Trajnim Multidimensional 5 mujor në degën e sipërmarrje & menaxhim

Trajnim Multidimensional 5 mujor në degën e sipërmarrje & menaxhim

Trajnim Multidimensional

GEA – Global Entrepreneurship Academy pas përfundimit të sezonit të parë të suksesshëm, starton sezonin e dytë në Edukimin & Trajnimin Multidimensional në Degën e Sipërmarrje & Menaxhim.

Akademia ka përgatitiur kurikulën e Edukimit & Trajnimin 5-mujor, në mënyrë që në mbarim çdonjeri është gati me dijen që ka marrë, të krijojë sipërmarrjen e tij.

Trajnimi është i konceptuar mbi tre shtylla kryesore, që janë edhe metodat e sotme në shkollat profesionale Amerikane dhe Europiane.

  1. Kurrikula akademike të përditësuara.
  2. Praktika interaktive të marra si Case study nga kompanitë më të njohura perëndimore.
  3. Literatura, që do të përdoret do të jetë amerikane.

Ky trajnim interaktiv do t’ju mësojë dhe zhvillojë aftësitë sipërmarrëse, menaxheriale dhe të marketingut.

Për kë është i përshtatshëm ky trajnim?

  • Për sipërmarrësit e fushave të ndryshme të biznesit, duke përfshirë edhe krijuesit e startup-ve.
  • CEO-t, Menaxherët dhe Drejtuesit e Profesioneve të lira.
  • Për menaxherët dhe ata që duan të nisin rrugëtimin fushën e biznesit
  • Veçanërisht ata që duan të zhvillojnë aftësitë sipërmarrëse dhe menaxheriale në mënyrë që të ndryshojnë rrënjësisht mentalitetin, të rrisin në mënyrë të ndjeshme pritshmëritë, duke maksimalizuar arritjet e tyre.
  •  Secili nga kandidatët, që ka mbaruar shkollën e mesme dhe është mbi 18 vjeç, ka një bachelor apo ka mbaruar master shkencor është një kandidat i mundshëm për të kryer këtë Trajnim multidimensional.

Ky Trajnim Multidimensional do të eksplorojë dhe shterojë këto fusha dhe disiplina:

➞ Zhvillimin personal, si një nga asetet më të rëndësishme për të qenë nesër i suksesshëm.
➞ Sipërmarrjen si disiplinën kryesore të kësaj dege multi-dimesionale.
➞ Menaxhimi në të gjitha dimensionet e tij – Art – Shkencë – Praktikë.
➞ Strategji Marketingu dhe Marketing Digjital, si forma e vetme sot, për të realizuar një komunikim digjital në një organizatë apo kompani.
➞ Njohuri Kontabiliteti për menaxherët dhe sipërmarrësit, si dhe Planifikim financiar
➞ Fuqia e Lidershipit, Lidershipi në biznes dhe format më të suksesshme të tij sot, në kompanitë perëndimore.
➞ Menaxhim Strategjik i Burimeve Njerëzore dhe metodat e fundit të rekrutimit dhe seleksionimit.
➞ Funksionimi Ligjor dhe financiar i një organizate biznesi – Tregjet e kapitaleve & Bursa
➞ E – Commerce, si të përdorim të gjitha teknikat e duhura, për shit-blerje online.
➞ Shitjet do të sillen tek ju si një nga aftësitë më të rëndësishme të një menaxheri.
➞ Praktikat më të mira sipërmarrëse të realizuara në Shqipëri, do të sillen tek ju, nga sipërmarrësit më të suksesshëm sot në Shqipëri.

➞ Si të përdorim dhe kuptojmë filmin,infografikat,posterat, banerat.                                                                                       ➞ Si të menaxhojmë të gjitha proceset e punës nëpërmjet celularit. Platformat dhe aplikacionet që nevojiten.              ➞ Përgatitja dhe prezantimi i një Plani Biznesi.

Kohëzgjatja e Trajnimit

Trajnimi fillon më 30 Tetor 2020 dhe mbaron në 24 Mars 2021. Të mërkuren dhe të Premten, ora 18:00 – 20:00.

Vendodhja

Trajnimi do të zhvillohet online në Platformën Zoom Meeting.

Tarifa e Trajnimit

Pagesa është 799 euro. Pagesa realizohet me këste, nëse është paguar fillimisht tarifa minimale 100 euro. Pagesa e mbetur prej 600 euro paguhet me 2 keste. Nese realizohet pagesa menjehere eshte 700 euro. Nëse dikujt nga pjesëmarrësve, nuk i kënaqen pritshmëritë, mund të largohet që pas modulit të parë, duke tërhequr edhe shumën e 100 eurove të regjistrimit.

Certifikatë​

Të gjithë pjesëmarrësit në trajnim do të pajisen me certifikatë.

Kontakto tani në:
Faqen zyrtare në Facebook
Email: info@academyentrepreneurship.com
Website: http://academyentrepreneurship.com/
Mund të dërgoni sms në +355 69 2020558.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0