Trajnim “Inovacioni – Instrument në rritjen e Konkurrueshmërisë” (FALAS) - Business Magazine Albania

Trajnim “Inovacioni – Instrument në rritjen e Konkurrueshmërisë” (FALAS)


Në vijim të aktiviteteve në shërbim të biznesit që Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tiranë implementon në kuadër të projektit EEN – Albania (Enterprise Europe Network), do të organizohet FALAS në datën 21 Qershor 2016, pranë ambjenteve të Hotel Monarch trajnimi me teme “Inovacioni – Instrument në rritjen e Konkurrueshmërisë”.

Ky trajnim vjen si një bashkëpunim mes Agjensisë Kërkimore, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, për t’i nxitur bizneset drejt hulumtimit për shërbime, teknika dhe produkte të reja.

Gjatë këtij trajnimi do te njiheni dhe me instrumente financuese për SME të tilla si Horizon 2020, dhe COSME

Duke synuar që ky trajnim të jetë sa më shumë në funksionin Tuaj, dëshirojmë të jeni pjesëmarrës, Për këtë qellim po ju dërgojmë bashkëngjitur një kopje të axhendës dhe ftesës që është përgatitur për eventin.

Mirëpresim konfirmimet tuaja në: [email protected].

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0