Trajnim: "Buxhetimi me pjesëmarrje"

Trajnim: “Buxhetimi me pjesëmarrje”


Në datën 19 Maj 2018 do të zhvillohet trajnimi “Buxhetimi me pjesëmarrje” në ambjentet e Hotel “Continental” Vorë, në kuadër të projektit “Platform, the Voice of Youth”, në orën 09:00 – 16:00.

Ky trajnim synon të njohë të rinjtë pjesëmarrës nga Vora me konceptin dhe hapësirën ligjore të buxhetimit me pjesëmarrje dhe t’i mesojë atyre sesi mund të bëhen pjesë e hartimit të buxhetit.

Trajnimi është i hapur për gjithë të rinjtë, të cilët banojnë në Bashkinë e Vorës.

Pjesëmarrësit në fund të aktivitetit do të pajisen me certefikata pjesëmarrjeje.

Ky projekt mbështetet nga fondi i nën-grantimit “Rrjetëzimi dhe shkëmbimi i njohurive ndërmjet OSHC-ve në fushën e anti-korrupsionit dhe qeverisjes së mirë në nivel vendor”- Raundi II, në kuadër të projektit CIVILISC, financuar nga BE, zbatuar nga IDM, në partneritet me Fondacionin RiskMonitor, Bullgari.

Të gjithë të rinjtë e interesuar të kontaktojnë kordinatorin e projektit në emailin: gentjanhajdari8@gmail.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0