BE Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Lajme

Publikohet raporti i DASH: Shqipëria një treg i vështirë për biznes

Business Pulse

Hapja e negociatave?! Shqipërisë i duhet një realizëm i principtë

Lajme

Demokracia lulëzon përmes vullnetarizmit dhe altruizmit. Mesazhi i ambasadorit Soreca për të rinjtë shqiptarë

Lajme

Një në katër europianë besojnë inteligjencën artificiale më shumë se politikanët, sipas një studimi

Lajme

Europa dënon kompaninë Google me 1.7 miliardë dollarë gjobë

Business Pulse

Pas krizës së Brexit, ka një krizë liderësh

Business Pulse

Kundër ndotjes, BE shtrëngon standardet

EU Corner

Këto janë vendet më të shtrenjta dhe më të lira të Evropës

Media&PR

Organizata Maqedonia2025: Marrëveshja e Prespës ka rëndësi ekonomike. Nuk nevojitet komision i përbashkët për historinë

Business Pulse

Harley-Davidson, jashtë SHBA – Tarifat e Trump detyrojnë ikonën amerikane të zhvendosë prodhimin