Tonny Robins: 25 gjërat që nuk dini për mua

Strategu i jetës dhe biznesit Tony Robbins na jep pak frymëzim. Ja 25 fakte që ai ndan me ne.

 1. Jam i fiksuar pas ujit – oqeanit, lumenjve, liqeneve. Dua të jem pranë tyre.
 2. Unë jam në udhëtim me aeroplan pothuajse çdo katër ditë. Vitin e kaluar, udhëtova në 18 shtete dhe 108 qytete.
 3. Unë nuk kam pirë kurrë kafe. A mund të më imagjinoni se kam kafeinë?
 4. Kam jetuar për pak kohë në Volkswagen tim të vitit 1968.
 5. Këpucët e mia janë me madhësi 16. Në thelb mund të bëni ski në to.
 6. Unë djeg 11,300 kalori çdo ditë kur jam në skenë në ngjarjen time Unleash the Power Within. Kjo është ekuivalenti i dy maratonave e gjysmë me një ritëm me ecje të shpejtë.
 7. Dëshira ime për natën vonë është një “smoothy” e akullt nga stacioni më i afërt i karburantit.
 8. Shtëpia ime është e ndarë, një pjesë është e shenjtë, një pjesë është laborator. Unë përdor shumë zgjidhje të shkencës së “çmendur” si lazer infra të kuqe dhe teknologjinë Tesla për të shëruar trupin tim.
 9. E vërteta është që unë kam akromegali(Sëmundje e gjigantizmit).
 10. Vitin e kaluar kam punuar me kryeqytetet e Uashingtonit. Kur ata fituan Kupën Stanley, unë mora një unazë. Duart e mia janë aq të mëdha, sa u thyen fjalët NHL që kishte të shkruar unaza.
 11. Si adoleshent në L.A., kam punuar si roje në një bankë.
 12. Unë mendoj se filmat e Deadpool janë shumë zbavitëse. Një herë kam marrë një goditje nga shoferi i taksisë duke dëgjuar programin në audio.
 13. Gruaja ime, Sage, është gjithçka për mua. Ajo është e bukur, gjeniale dhe paksa e çuditshme!
 14. Familja ime më shikon duke parë filma sepse më pëlqejnë shumë filmat.
 15. Skena e ashensorit që unë jam me Jack Black në Hal Shallow të [2001] ishte kryesisht pa skript. Nuk kisha mundësi të tjera, prandaj thjesht duhej të isha vetvetja.
 16. Unë e dua golfin, por nuk i mbaj kurrë pikët, kurrë.
 17. Unë jam një djalë  i fortë, por nuk kam arritur të shikoj episodin “This Is Us” pa qarë.
 18. Gjyshi im [shkrimtari Charles Shows] krijoi karrikaturat Yogi Bear dhe Huckleberry Hound.
 19. Unë gjithmonë kam dashur të këndoj!
 20. Unë jam një kontribues i përkushtuar në operacionin Hekurudha nëntokësore. Ajo shpëtoi gati 2,000 viktima të trafikimit të fëmijëve dhe arrestoi afër 1000 trafikantë në të gjithë botën.
 21. Unë kam pasur të gjitha llojet e qenve ndër vite, duke përfshirë një Great Dane të quajtur Arthur, një pitbull me emrin Buddha dhe një Yorkie me emrin Missio.
 22. Nuk më pëlqejnë ushqimet pikante. Asnjë spec djegës për mua, ju lutem.
 23. Unë ushqehem me një dietë kryesisht të bazuar në bimë, por nuk mund të refuzoj ndonjë akullore Häagen-Dazs Cookies dhe Cream.
 24. Unë kam pasur nivele të helmimit nga merkuri, sepse gjithçka që haja më parë ishte sallatë me ton ose peshk shpate.
 25. Unë jam i apasionuar pas kauzës për t’i dhënë fund urisë. I dhurova 100 % të fitimeve nga dy librat e fundit më të shitur Nr. 1 New York Times për Feeding America.
Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale