Tinder merr një veçori "Share My Date" për përdoruesit që të dërgojnë plane takimesh te miqtë e tyre kurioz - Business Magazine Albania

Tinder merr një veçori “Share My Date” për përdoruesit që të dërgojnë plane takimesh te miqtë e tyre kurioz

Tinder

Nuk është e pazakontë që njerëzit të bëjnë fotografi të profileve të takimeve dhe t’i dërgojnë ato te miqtë dhe të dashurit e tyre, për të marrë komente ose për t’i bërë të ditur se me kë do të takohen në fundjavë. Tani, përdoruesit e Tinder janë në gjendje të ndajnë planet e tyre të takimeve direkt nga aplikacioni, falë një veçorie të re të quajtur “Share My Date”.

Tinder ka njoftuar të hënën se përdoruesit tanimë do të jenë në gjendje të dërgojnë një lidhje që përfshin detaje rreth takimit të ardhshëm, duke përfshirë emrin e personit, vendndodhjen e takimit, datën dhe orën. Ekziston gjithashtu një opsion për të shtypur një shënim në fund. Lidhjet mund të dërgohen deri në 30 ditë përpara ditës së datës dhe janë të redaktueshme, në mënyrë që përdoruesit të mund të përditësojnë detajet sa herë të duan.

Lidhjet “Share My Date” janë të dukshme për çdo marrës, duke përfshirë jo përdoruesit e Tinder. Miqtë me një llogari Tinder mund të shikojnë profilin e plotë të përputhjes, por ata nuk mund të ndërveprojnë me të, duke përfshirë mesazhet. Jo-përdoruesit shohin një version të kufizuar të profilit në shfletuesin e tyre, duke qenë në gjendje të shohin vetëm fotot, emrin dhe moshën.

“Në Tinder, ne vazhdojmë të lëshojmë veçori të reja që synojnë të krijojnë një përvojë argëtuese, të sigurt dhe të respektueshme për të gjithë. Diskutimi i planeve me miqtë dhe familjen është një ritual takimesh. “Share My Date” e riorganizon këtë shkëmbim informacioni bazë, në mënyrë që beqarët të mund të kalojnë drejt e në pjesën emocionuese, nga të kuptuarit se çfarë të veshin deri tek përgatitja e temave të bisedës.”

Në muajt e ardhshëm, funksioni i ri do të shfaqet në të gjithë SHBA, MB, Australi, Kanada, Francë, Spanjë, Itali, Holandë, Indi, Gjermani, Irlandë, Japoni, Brazil, Singapor, Zvicër, Meksikë, Kore, Vietnam dhe Tajlandë. Lançimi i “Share My Date” vjen në një kohë kur aplikacionet e takimeve po përjetojnë një rritje të ngadaltë.

techcrunch.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0