Think Big me Sigma Interalbanian Vienna Insurance Group - Business Magazine Albania

Think Big me Sigma Interalbanian Vienna Insurance Group

Në emisionin e radhës të Think Big sjellim tek ju tregun e sigurimeve, zhvillimet në këtë industri, veçanërisht tani pas pandemisë. Si po orientohet ky sektor drejt teknologjisë dhe zgjidhjeve inovative. Por, edhe për të parë, si janë organizuar këto kompani.

Bëni Subscribe në kanalin e Youtube për të ndjekur Live episodin e tretë të Think Big!

Në këtë edicion do të gjeni pasqyrimin e një modeli të zhvillimit të një biznesi të suksesshëm, duke u orientuar edhe te përballja me sfidat e rënda siç ishin tërmeti dhe pandemia dhe themelet kryesore mbi të cilat bazohet suksesi i këtij biznesi.

Në emision flasin drejtuesit e kompanisë SIVIG, të cilët na tregojnë përqasjen dhe strategjitë e përdorura në drejtimin e një prej industrive me një rol kaq të rëndësishëm në jetën e njerëzve.

Në këtë takim parashtrojmë edhe pyetje që shpesh i marrim të mirëqena dhe nuk i bëjmë asnjëherë si, për shembull, si funksionon industria e sigurimeve? Përse ka lindur si nevojë? Kush kanë qenë pionierët e parë të kësaj industrie? Cilat janë tipet e sigurimeve me popullore që ofrohen nga kjo industri, përveç sigurimit të detyruar të automjetit? Cilat prej tyre janë më të rëndësishme për njerëzit? Mes risive në mënyrën e të shërbyerit të klientit, kemi prekur edhe marketingun, burimeve njerëzore dhe se si janë menaxhuar të gjitha këto gjatë pandemisë.

Për më tepër ndiqni episodin e tretë të Think Big në kanalin e Youtube të Business Magazine dhe Watch Party në Facebook Live. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0