Thëniet motivuese për një reflektim më të mirë në fundjavë - Business Magazine Albania

Thëniet motivuese për një reflektim më të mirë në fundjavë

Thëniet motivuese

Motivimin e kërkoni në fillim të javës, por shpesh ai vlen edhe në fund të javës. Nëse diccka nuk shkoi mirë këtë javë, nëse ju duk se u sfiduar në punë, në shoqëri, kujtoni se njerëzit më të suksesshëm janë ata që nuk heqin dorë. Janë ata që me motivim, kanë  nisur ditën djetër deri sa kanë arritur të bëjnë emër dhe të mbeten në histori. Më poshtë ju sjellim disa thënie motivuese të personazheve të njohur.

“Kur e gjithë bota është e heshtur, edhe një zë bëhet i fuqishëm.” -Malala Yousafzai

“Mos u lut për një jetë të lehtë, lutuni për forcën për të duruar vështirësitë.” -Bruce Lee

“Njerëzit që janë aq të çmendur sa të mendojnë se mund ta ndryshojnë botën, janë ata që bëjnë ndryshimin.” – Steve Jobs

“Keni armiq? Shumë mirë. Kjo do të thotë që ju keni bërë diçka, dikur në jetën tuaj.” -Ëinston S. Churchill

“Mbi të gjitha, jini heroina e jetës tuaj, jo viktima.” -Nora Ephron

“Bëni atë që duhet të bëni derisa të bëni atë që dëshironi.” -Oprah Ëinfrey

“Vetëm ata që janë të gatshëm të rrezikojnë të shkojnë shumë larg mund të zbulojnë se sa larg mund të shkojnë.” -T.S. Elliot

 “Të gjithë duhet të fillojmë të jetojmë përpara se të plakemi. Frika është humbje kohe. Kështu janë dhe keqardhjet.” -Marilyn Monroe

 “Është vendi juaj në këtë botë; është jeta juaj. Shkoni dhe bëni gjithçka që mundeni me të, duke bërë atë jetë që dëshironi të jetoni.” – Mae Jemison

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0