Tesla zbulon imazhin e parë të modelit të ardhshëm Y - Business Magazine Albania

Tesla zbulon imazhin e parë të modelit të ardhshëm Y


Dëshironi të dini se si do të duket si modeli i ardhshëm Tesla kompakt, Modeli Y?

Epo, nuk mundeni. Jo akoma, domethënë. Sigurisht, Tesla ka shpërndarë një imazh të makinës gjatë një takimi në Muzeun Historik të Kompjuterit, në Kaliforni, por kjo foto nuk flet shumë, përveçse makina do të ketë një xham të përparmë dhe mes shumë mundësi, fenerë.

Por, po ta shohim më me kujdes foton do të vemë re diçka ndryshe. Makina nuk ka pasqyra anësore.

Sipas CEO-s së Tesla Elon Musk, Tesla Model Y do të ndërtohet në një platformë krejtësisht të re me një linjë prodhimi të zgjeruar dhe ka gjasa të debutojë në fund të vitit 2019 ose 2020. Makina gjithashtu do të ketë një sistem elektronik të ridizenjuar, duke lënë pas sistemin e vjetër 12-volt.

Shumë pak dihet për këtë makinë, përveçse do të jetë më e vogël se Model X dhe do të plotësojë linjën seksi të makinave Tesla me modelet S, 3, X dhe Y.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0