Tempest 1000 WA, një dizajn inovativ sportiv dhe elegant për më shumë hapësirë në bord - Business Magazine Albania

Tempest 1000 WA, një dizajn inovativ sportiv dhe elegant për më shumë hapësirë në bord

TEMPEST-1000-WA-_2

Me lançimin e Serisë T (RIB i madh) dhe së fundmi të Stradivari 43 dhe 1000 WA kantieri Capelli ka përfituar nga përvoja e tij për ta transferuar atë në modele të tjera të gamës. Tempest 1000 WA përfiton nga ky evolucion. Përkundrazi, është një përditësim i Tempest 1000 historik për të ofruar edhe më shumë hapësirë ​​në bord dhe për t’i dhënë një pamje të re.

 

TEMPEST-1000-WA-8-1

Skaf i ri dhe pamje e re

Kështu, ai ka një hark poliesteri i cili i jep më shumë hapësirë ​​zonës së diellit 2.7 m2, e cila mund të shndërrohet në një zonë të plotë dielli me mbështetëse 4 m2, si në Stradivarius. Forma e tubularëve (të bëra nga hypaloni) në skajin e tyre është konike dhe e kthyer nga jashtë, e plotësuar nga një kapak eliptik diagonal me një ngjyrë të ndryshme. Kjo pamje e re është një shenjë e sportivitetit dhe elegancës së këtij modeli të ri, 10.55 m i gjatë dhe 3.28 m i gjerë. Trupi është gjithashtu i ri për të rritur volumin e brendshëm dhe premton performancë interesante sipas kantierit. Tempest 1000 WA do të jetë i disponueshëm në motorrizimin 2×250 ose 2×300.

Një hapësire e madhe dhe e sigurt

Varka arrihet nga 2 platforma të mëdha të integruara në pjesën e pasme. Kjo zonë është e mbrojtur mirë nga përforcime poliester dhe përmban një zonë pritjeje në formë U me një mbështetëse të palosëshme dhe një tavolinë fikse që mund të hiqet për të krijuar një zonë dielli prej 3,5 m2. Rreth tavolinës mund të ulen gjithsej 8 persona. Lëvizja e sigurt mundësohet nga parmakët e integruar në mbështetëset e krahëve.

 

TEMPEST-1000-WA-_1

 

Një konsolë e gjerë dhe e rehatshme drejtimi

Zona qendrore është më e madhe se në  Tempest 1000 Open dhe është e pajisur me një lavaman dhe një dërrasë prerëse të lëvizshme, si dhe një frigorifer 65L. Konsoli strehon një kabinë të gjerë me hapësirë ​​për një ekran 16 inç dhe dy mbështetëse për kofshët për drejtimin në këmbë. Një xham i madh i përparëm siguron mbrojtje gjatë lundrimit dhe përfshin një parmak. Një T Top siguron hije gjatë lundrimit. Mbulesat e hijeve janë të disponueshme për shtratin e pasëm në zonën e diellit. Qasja në pjesën e përparme është e lehtë falë kuvertës së madhe anësore.

Një kabinë e madhe dhe e ndritshme

 

1000wa-interno-13

 

Brenda, kabina ka fituar 10 cm hapësirë në krahasim me modelin e mëparshëm. Kabina tani është 1.82 m e lartë në pjesën e prapme dhe 1.62 m në hark. Ka një shtrat të dyfishtë dhe një gardërobë të madhe në bord me një tavolinë pune Corian. Është bërë shumë punë për dritën dhe ajrosjen, veçanërisht me një dritare të madhe anësore, dhe një pasqyrë të madhe në pjesën e sipërme.

Capelli rinovon ikonën e tij Tempest 1000 me një pamje të re për të ofruar edhe më shumë hapësirë ​​jetese, brenda dhe jashtë duke e bërë që zgjedhja juaj të ketë vetëm një emër, Tempest 1000 WA të cilën tashmë e gjeni në Mektrin Marine.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0