Të hapur deri në 17:30? Baret e restorantet nuk duan afat - Business Magazine Albania

Të hapur deri në 17:30? Baret e restorantet nuk duan afat


Përfaqësuesit e bareve dhe restoranteve i kanë dërguar një letër kryeministrit Rama, ku kërkojnë rihapje të aktivitetit pa kufizim orari.

Një ditë pasi u bë e ditur se nga data 18 Maj, baret dhe restorantet mund të nisin aktivitetin me kushte të reja, ata reaguan. Në letrën e tyre, kërkojnë që të mos kenë kufizim orari deri në 17:30, siç është parashikuar. Në letër ata thonë, “Klientët do të jenë në punë gjatë këtij orari dhe kështu xhiroja ditore do të jetë e pamjaftueshme për të paguar qiratë dhe pagat e punonjësve”.

Lexo: Propozimet e ish kryeminsitrit Aleksandër Meksi për përballimin e Covid19

Prej mëse dy muajsh të mbyllur ata kujtojnë se kanë qenë ndër bizneset e para që u shprehën të gatshëm të mbyllen dhe të vetëkarantinohen. Sipas tyre, asnjë pjesëtar i këtij sektori fatmirësisht nuk ka rezultuar i infektuar deri më tani.

Në letrën e tyre të hapur, drejtuesit e bareve dhe restoranteve kërkojnë që për këto aktivitete të mos ketë fashë orare, ndërsa theksojnë se kujdesi për mbrojtjen ndaj infektimit me COVID-19 të qytetarëve do të jetë maksimal.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0