Tashmë mund të shkarkoni filma në Netflix - Business Magazine Albania

Tashmë mund të shkarkoni filma në Netflix


Netflix, më në fund ka shtuar aftësinë për të shkarkuar shfaqje televizive dhe filma pas kërkesave për vite me rradhë nga përdoruesit për shikimin offline të tyre.

Shërbimi streaming ka bërë të ditur se filma të caktuara dhe seriale, duke përfshirë “Orange is the New Black” dhe “Narcos”, mund të shkarkohen për t’i parë më vonë. Tipari i ri është pa pagesë për përdoruesit me një abonim në Netflix dhe është tashmë në dispozicion .

Kompania e ka shtuar funksionin në sajë të kërkesës së lartë nga konsumatorët.

“Ndërsa shumë anëtarëve ju pëlqen të shikojnë Netflix në shtëpi, ne kemi dëgjuar shpesh se ata duan të vazhdojnë të shohin filma ndërsa ata janë në aeroplan apo në vende të tjera ku interneti është i shtrenjtë apo i kufizuar.”

Për të ruajtur një episod të një shfaqje televizive apo një film që t’a shikoni offline, ju do të duhet të shkarkoni update-in e ri për aplikacionin Netflix. Pasi shkarkohet, log in (futuni në adresën tuaj) dhe shkoni në faqen e informacionit të episodit që ju dëshironi të shkarkoni. Këtu do të ketë një buton download që ju mund t’a shtypni.

Disa përmbajtje të cilat nuk janë në dispozicion për t’u shkarkuar ende, mund të shtohen në javët e ardhshme, pasi Netflix po negocion për të drejtat e autorit me krijuesit.

Nuk do të ketë kufizime për udhëtimet jashtë vendit, me përmbajtje të bazuar në të drejtat e atuorit për ato shfaqje. Nëse ju udhëtoni në një vend ku një shfaqje nuk është licencuar, do t’ju dalë një mesazh gabimi që do thotë: “Nuk është në dispozicion për t’u shikuar në këtë vend”.

Burimi: telegraph.co.uk

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0