Tani do të kemi një aplikacion të vetëm për Messenger dhe SMS - Business Magazine Albania

Tani do të kemi një aplikacion të vetëm për Messenger dhe SMS


Jeni të lodhur nga kalimi mes Facebook Messenger dhe SMS në Android-in tuaj? Të martën, Facebook njoftoi se aplikacioni Messenger tani mbështet mesazhet SMS. Kjo do të thotë përdoruesit e Android mund të vendosin aplikacioni si të parazgjedhur për klientët.

Për ata që duan të zgjedhin, përditësimi është tani në dispozicion në aplikacionin Messenger Android. (Mesa duket  Facebook s’ka ndonjë plan për t’a sjellë atë në aplikacionin e vet iOS.)

Pasi të aktivizoni opsionin nëpërmjet “aplikacionit të parazgjedhur SMS” në ‘settings’ të Messenger, ju do të jeni në gjendje për të parë mesazhet tuaja tekst në Messenger së bashku me bisedat tuaja në Facebook. Ajo gjithashtu do të mbështesë disa por jo të gjitha përmbajtje të pasura të Facebook-ut duke përfshirë stickers, emoji, audio, foto dhe informacion për vendodhjen. Karakteristika të tjera të Messenger, si bots, GIF, pagesat dhe aplikacionet e palës së tretë, do të vazhdojnë të jenë të kufizuar në mesazhet e Facebook.

Facebook do të bëjnë dallimin mes mesazheve Facebook dhe SMS me ngjyra të ndryshme, Facebook do të jetë blu, ndërsa SMS do të jetë ngjyrë vjollcë. Ju do të shihni ikonën Messenger nën fotografinë e miqve që përdorin Messenger.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0