shkencëtar Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
revista

Bashkim Ziberi, shkencëtari pjesë e ekipit që po evoluon luftën ndaj kancerit

Lajme

Shkencëtarët po zhvillojnë  video-lojra që mund të kontrollohen nga mendja e njeriut

Personazhe

9 thënie për jetën nga gjeniu Leonardo da Vinci

Teknologji

Shkencëtarët prodhojnë gjakun e parë artificial. A mund të pranohet ai nga të gjithë?

Teknologji

Tashmë rrahjet e zemrës tuaj bëhen fjalëkalimi i të dhënave tuaja

Lajme

Pse ekomomistët duhet t’u ngjajnë hidraulikëve?

Strategy

4 aftësi që duhet t’i kenë të gjithë në moshën 18 vjeçare

Teknologji

Krijohet betoni që mund të lakohet dhe të ndryshojë formë

Lajme

Nelson Çabej është shqiptaro-amerikani që ka teorinë e tij të evolucionit

Teknologji

Anija e NASA-s arrin në orbiten përreth Jupiterit pas 5 vitesh udhëtim