Kosova Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Kampi për vajzat WiSciKosovo, është hapur të Hënën

Lajme

20 qytetet e bukura Europiane me pothuajse asnjë turist. Mes tyre edhe Prishtina

Kosova

Blakaj: Në Prishtinë pengohen investimet e diasporës, ka parregullsi

Kosova

Larry Luxner: Kosova, vendi më pro-amerikan në botë. Shteti i ardhshëm i startupeve

Kosova

Kosova, pro Izraelit dhe e etur për investimet izraelite

Thirrje per Aplikime

Hapet thirrja për aplikim nga Forumi për Iniciativa Qytetare

Zhvillim personal

Ferdiana Hoti, shkencëtarja 23-vjeçare që po vijon studimet e doktoratës në Belgjikë

Zhvillim personal

Tregu i punës në Kosovë. Studentët e papërgatitur apo punëdhënësit shumë kërkues?

Zhvillim personal

Studentja Trinë Ismajli, zhvilluese e ueb-it në kompaninë austriake “SCOOP & SPOON”

Teknologji

Kosova renditet e dyta për “Brand Champions” në Kongresin Global të Ndërmarrësisë