Symantec prezanton shërbimin e inteligjencës kibernetike

Symantec prezanton shërbimin e inteligjencës kibernetike dedikuar bizneseve


Symantec në një njoftim në blog prezantoi Directed Threat Research, një shërbim i thellë analitik i cili ofron informacione të detajuara të sigurisë kibernetike për sipërmarrjet.

Ky është një lajm i mirë për bizneset, të cilët vazhdimisht kanë qenë shënjestër e sulmeve kibernetike vitet e fundit. Sigurisht nuk presim që bizneset të shndërrohen në ekspertë të sigurisë kibernitike brenda natës.

Duhet kohë dhe investim e gjithashtu punësim të profesionistëve të IT-së. Firmat ankohen për mungesën e këtyre individëve dhe se kjo është edhe arsyeja kryesore e kompromentimeve të sigurisë.

Programi i ri i Symantec shfrytëzon Rrjetin Global të Inteligjencës së Symantec për të ofruar informacion për sipërmarrjet. Ky informacion ofron një panoramë të plotë të sulmeve, taktikave dhe dëmit shkaktuar viktimave.

Symantec vuri theksin tek nevoja unike të organizatave për analiza të detajuara të sulmeve kibernetike. A është organizata juaj objektiv i vetëm? Kush është pas sulmeve? Cilat janë qëllimet e sulmeve? A kemi të bëjmë me një fushatë të gjërë?

Pikërisht ky është synimi i Symantec me implementimin e këtij programi të ri.

/PC World Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0