Smart prezanton modelin e fundit me karburant


Kjo që po shikoni është makina e fundit me karburant Smart 21. Kompania ka vendosur që së shpejti të prodhojë vetëm makina elektrike.

Modeli i fundit është krijuar nga Brabus dhe dizajneri industrial Konstantin Grcic.

Ky projekt synon të krijojë një copë arti kontemporan që lëviz nëpër rrugë dhe në të njëjtën kohë të shënojë fillimin e një epoke të re në historinë  e automjeteve.

Pse 21 ? Makinat për dy persona Smart janë prodhuar për një kohë prej 21 vitesh. Ndërkohë ky numër për Grcic ka një simbolikë tjetër.

“Për mua simbolizon gjithashtu atë çfarë do të thotë të jesh 21”, thotë ai “Të jesh i lirë, të thyesh barrierat, të shfaqësh anën tënde rebele. Edicioni i ri sjell në jetë një ide interesante, ndërkohë që ne po lëmë një gjurmë në historinë e automjeteve”.

Pra, nëse keni lindur në të njëjtin vit si Smart me dy vende apo keni ngarë një të tillë, kjo është mundësia juaj e fundit për të lëvizur me modelin e vjetër me karburant.

Modeli 21 do të dalë nga fabrika në gusht të këtij viti. Mënyra më e bukur për të festuar fundin e epokës Smart.

/TopGear

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale