Smart prezanton modelin e fundit me karburant

Smart prezanton modelin e fundit me karburant


Kjo që po shikoni është makina e fundit me karburant Smart 21. Kompania ka vendosur që së shpejti të prodhojë vetëm makina elektrike.

Modeli i fundit është krijuar nga Brabus dhe dizajneri industrial Konstantin Grcic.

Ky projekt synon të krijojë një copë arti kontemporan që lëviz nëpër rrugë dhe në të njëjtën kohë të shënojë fillimin e një epoke të re në historinë  e automjeteve.

Pse 21 ? Makinat për dy persona Smart janë prodhuar për një kohë prej 21 vitesh. Ndërkohë ky numër për Grcic ka një simbolikë tjetër.

“Për mua simbolizon gjithashtu atë çfarë do të thotë të jesh 21”, thotë ai “Të jesh i lirë, të thyesh barrierat, të shfaqësh anën tënde rebele. Edicioni i ri sjell në jetë një ide interesante, ndërkohë që ne po lëmë një gjurmë në historinë e automjeteve”.

Pra, nëse keni lindur në të njëjtin vit si Smart me dy vende apo keni ngarë një të tillë, kjo është mundësia juaj e fundit për të lëvizur me modelin e vjetër me karburant.

Modeli 21 do të dalë nga fabrika në gusht të këtij viti. Mënyra më e bukur për të festuar fundin e epokës Smart.

/TopGear

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0