makina elektrike Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Modeli 3 i Tesla ka qenë makina elektrike më e shitur në SHBA këtë vit

Business Pulse

Riversimple: makina elektrike që nuk u shit kurrë

Lajme

Deri në vitin 2040, më shumë se gjysma e makinave të reja do të jenë elektrike

Business Pulse

Smart prezanton modelin e fundit me karburant

Teknologji

Më lirë se Tesla, VolksWagen do të prodhojë 50 milionë makina elektrike

Strategy

Njerëzit e suksesshëm nuk e humbasin kurrë energjinë e tyre në këto 4 gjëra

Teknologji

Volkswagen Beetle i rradhës mund të jetë me 4 dyer dhe 100% elektrik

Teknologji

Tashmë një Tesla Model S gati për Electric Production Car Series

Teknologji

World Rallycross Championship në vitin 2020 me motorë elektrikë

Business Pulse

Kalifornia elektrifikon gjithë shërbimin publik 10 vitet e ardhshme