Slack me ndryshime të reja


Dizajni i ri është publikuar tani në të gjitha platformat ku ofrohet shërbimi. Kompania tregon se do të ndryshojnë gjithashtu dhe elementë të tjerë të website, materiale marketingu dhe disa hapësira në produkt në muajt e ardhshëm me një dizajn të ri.

Edhe pse logo e Slack ishte kishte pamjen e hashtagut ishte një pjesë ikonë e brandit, ishte gjithashtu lehtësisht i keqkuptueshëm.

“U diskutuan nga 11 ngjyra të ndryshme, dhe nëse zëvendësohej me çdo ngjyrë tjetër përveç të bardhës, apo me ngjyra të kombinuara keq, do të dukej i tmerrshëm,” shpjegon Slack në një postim në blog.

Lexoni: Slack ka vendosur të bëhet publik në vitin 2019

Logoja e re e adreson një ikonë që jo vetëm që duket mirë në background me ngjyra të ndryshme, por mund të përshtatet më lehtë në platforma të ndryshme. Përdor të njëjtat katër ngjyra si simboli origjinal, por ka një formë më të lulëzuar. Po ashtu duket sikur katër rosat, siç e vuri në dukje një përdorues në Twitter.

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale