Siguria e emaileve, çfarë duhet të kemi parasysh - Business Magazine Albania

Siguria e emaileve, çfarë duhet të kemi parasysh

Siguria e emaileve

Shkruar nga Sabina Iskurti

Në ditët e sotme email-i është një nga metodat më të përdorura të komunikimit. Secili nga ne e ka të paktën një llogari të tillë. Siguria e tyre kibernetike është e rëndësishme sepse çdo detaj, sado i parëndësishëm të jetë në dukje, ka vlerë të madhe për aktorët keqdashës të cilët synojnë të nxjerrin përfitimet e tyre nga hakimi i llogarive tona.

Email-et janë një nga objektivët kryesorë për hakerat, mashtruesit dhe hajdutët e identitetit në botën virtuale. Thjesht mendoni se sa informacione të ndjeshme rrjedhin përmes llogarisë suaj të postës elektronike.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0