Si të fshini të gjitha postimet tuaja në Instagram? - Business Magazine Albania

Si të fshini të gjitha postimet tuaja në Instagram?

instagram

Po, ju mund të fshini më shumë se vetëm një postim njëherësh.

Për ata që kanë më pak se 20 postime në Instagram, fshirja e postimeve në mënyrën e vjetër, një nga një, nuk është një punë e madhe.

Po sikur të kishit dhjetëra, qindra, apo edhe mijëra? Fshirja e postimeve një nga një do të tingëllonte si diçka që do të bënit çdo gjë për ta shmangur.

Gjë e mirë që nuk duhet të shqetësoheni kurrë për këtë, sepse Instagram i lejon përdoruesit të fshijnë masivisht postimet. Ja çfarë duhet të bëni.

1. Shkoni në profilin tuaj në Instagram

2. Klikoni mbi butonin e menusë në këndin e sipërm djathtas

3. Shkoni tek “Your activity”

4. Klikoni “Photos dhe videos”

5. Klikoni “Posts”

6. Zgjidhni të gjitha postimet që dëshironi të fshini

7. Kur të keni mbaruar, thjesht shtypni lehtë mbi “Delete”

8. Kur shikoni pop-up “Delete Posts?”, shtypni mbi “Delete”

Të gjitha postimet që keni zgjedhur do të fshihen menjëherë nga profili juaj. Nëse keni zgjedhur të gjitha postimet tuaja, të gjitha ato do të zhduken dhe ju mund të filloni përsëri.

/mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0